Spatafillo, nebo lilie míru, je jednou z nejkrásnějších květin, které je třeba udržet v bytě. Jeho pěstování je jednoduché, existuje jen několik pravidel, která je třeba dodržovat, a některé triky, které zajistí dokonalé kvetení a dají naší rostlině dlouhověkost. Podívejme se společně, jak to přenést!

 

Spatafillo nebo lilie míru je nádherná rostlina Kostariky, která se obvykle dává těhotným ženám, ale symbolizuje obecný dar.
Extrahujeme rostlinu z hrnce a zasadíme ji do nové nádoby. Pokud je to nutné, nožem jemně oddělíme půdu od hrnce, přičemž dbáme na to, abychom nezlomili kořeny. Pak se snažíme kořeny jemně rozmotat. A pak se snažíme odstranit co nejvíce zeminy.
Pak připravíme směs půdy a perlitu. A nerozdrtíme, ale používáme párátko, abychom nechali zemi proniknout mezi kořeny, s mírně rotujícím účinkem. Trochu jsme porazili a pak hojně zalévali. Pak ji okamžitě postavme do chráněné pozice, abychom se zotavili.

Zavlažování

Pokud jde o zalévání, nezapomeňte být konstantní, ale nikdy to nepřehánějte. Je to proto, že jak už každý ví, dávat příliš mnoho vody rostlinám může být doslova fatální.
Na jaře v létě každé 3-4 dny. Zima každých 7 dní. Pokud nekvete, musíme ji hnojit každých 10-12 dní v létě hnojivem pro zelené rostliny. Nezapomeňte vždy odstranit přebytečnou vodu a zbytky vody a vodu šetrně.
Také si pamatujeme, že listy často odpařujeme demineralizovanou vodou a sprejem, což je užitečná operace v létě i v zimě, když zapneme radiátory.

Výstava

Pro expozici místo toho dáváme přednost světlým místům, ale bez přímého slunce, které by zničilo list rostliny. Takže oblasti polostínu nebo v krásném světlém pokoji budou v pořádku.
A teď zvědavost, kterou možná ne každý pozná. Ačkoli zvenčí se skutečný květ spataphyllum může zdát jeho krásné bílé listy, to nejsou! Ten uvnitř, který se nazývá spadix a je krémově zbarvený, je jeho skutečná květina! Bílé listy jsou modifikované listy, které se nazývají spathe a slouží k přilákání opylujícího hmyzu.