Věděli jste, že třešně lze pěstovat doma zdarma, počínaje ovocným odpadem? V létě jsou skutečné bonbóny přírodních třešní, které milují dospělé i děti. Ale pěstování stromu je jiný příběh. Pouze to, že mnozí ignorují, že může být pěstováno počínaje semenem v ovoci, podívejme se, jak to udělat.

 

Chcete pěstovat třešně doma, ale myslíte si, že je to zcela nemožné? Zde je řešení, které jste hledali, rychlý a snadný návod, který začne, dokud jej nebudete moci naroubovat.
Nejprve vezmeme zralé třešně, které dosahují typické tmavě červené barvy. Pokud tomu tak není, riskujeme, že vezmeme třešně s kamenem, který se ještě nevytvořil. Nyní vezmeme naše jádro a necháme ho ve vzduchu (asi 5/7) a necháme je celou noc uschnout (také chtějí být vystaveni slunci).

Nyní budeme muset jít, s kleštěmi, rozbít jádro společně s kladívkem. Tímto způsobem odstraníme vnější štít, abychom vzali vnitřní jádro, které nám bude sloužit k zakořenění. Když jsme vzali mandle, připravíme plastový zásobník s víkem a také si vezmeme list absorpčního papíru, ze kterého vezmeme dvě stejně velké porce.

Umístěte jeden ze dvou na dno a navlhčete jej rozprašovačem plným vody. Nyní umístíme kameny dovnitř a pak je znovu zakryjeme dalším listem absorpčního papíru a znovu jej navlhčíme větším množstvím vody. Nyní umístíme zásobník do chladničky. Po asi 10 dnech se narodí první výhonky. Pojďme a jemně je odkryjme a zjistíme, že klíčky začnou vycházet.

Nyní vezmeme sklenici s půdou uvnitř a vložíme měkkou drenážní půdu (směs univerzální půdy a perlitu). Uděláme malý důlek ve středu asi 1 cm hluboký a pak vložíme semeno dovnitř. Nový kořen umístíme ve směru dna nádoby. Pak znovu složíme s trochou půdy a umístíme ji do stínu.

Bude to nějakou dobu trvat, to je pravda, ale s klidem a trpělivostí dříve nebo později uvidíme také náš třešeň zakořenit doma. Bude silná a bujná a my ji získáme zcela zdarma!