Tímto způsobem si můžete vychutnat své nádherné květiny.

Aloe vera je rostlina, která je velmi ceněna jako pokojová rostlina, která dává zelenému nádechu domácímu prostředí díky svým masitým, zúženým a jasně zeleným listům.

Aloe však také produkuje nádherné květy, které se mohou lišit v barvách od červené po žlutou a které jistě přispívají ke zvýšení její krásy.

Pokud je chcete vidět na vaší rostlině a nevíte jak, zde je několik triků a informací, které je třeba mít na paměti.

  1. Věk rostliny: zvažte, že kvetou pouze zralé rostliny, to znamená od čtvrtého roku věku. Takže pokud nekvete, vaše aloe může být prostě příliš mladá.
  2. Sezónnost: jako každá rostlina, aloe má také své vlastní období pro produkci květin. Konkrétně tato rostlina kvete na jaře a na podzim.
  3. Nepříznivé podmínky: pokud chcete, aby vaše aloe kvetla, vyhněte se jejich umístění v příliš stinném a vlhkém prostředí nebo ve stísněných prostorách. Kromě toho může pěstování v květináčích také bránit květenství.
  4. Slunce: růst zdravý a svěží, a také produkovat květiny, aloe potřebuje mnoho hodin světla denně. Z tohoto důvodu je vhodné jej co nejvíce vystavit slunci.
  5. Teplota: aloe je velmi odolná rostlina vůči teplu, ve skutečnosti by její ideální teplota měla být nad 21 stupňů během dne a nikdy pod 15 stupňů v noci.
  6. Transplantace: aby měla potřebnou sílu kvést, je dobré během jara provádět přesazovací nebo přesazovací operace.