Pokud jste vypršeli kvasinky, nevyhazujte je: může to být cenná pomoc pro vaše rostliny.

 

Kvasinky jsou složkou na základně mnoha kulinářských přípravků, takže je velmi běžné mít je doma.

Může se však stát, že na něj zapomene nebo nezkontroluje datum vypršení platnosti. Po uplynutí doby použitelnosti jsou droždí samozřejmě v kuchyni nepoužitelné, ale na zahradě mohou být velkým pomocníkem.

Takže se vyhněte vyhazování a podívejme se, jak to může být použito pro rostliny.

  1. Tekuté hnojivo: kvasinky mohou být základem vynikajícího hnojiva pro vaše rostliny. Bude stačit, abyste jednoduše rozpustili čajovou lžičku a půl ve 2-3 litrech vody a navlhčili rostliny získaným roztokem.
  2. Tuhé hnojivo: pokud dáváte přednost pevné verzi, vše, co musíte udělat, je zmrazit roztok kvasnicové vody v praktických řezačkách ledu. Po ztuhnutí jsou kostky hnojiva připraveny: stačí je nanést na zem a nechat je roztavit.
  3. Anti-komáři: pokud chcete udržet tento otravný hmyz mimo vaši zahradu, můžete vytvořit roztok proti komárům na bázi kvasinek: kombinujte v jedné nádobě 250 ml horké vody, lžičku kvasinek a 2 čajové lžičky cukru. Umístěte nádobu do postižené oblasti a nechte několik dní.
  4. Mravenci: pokud si všimnete, že vaše rostliny jsou často obklopeny mravenci, můžete si vyrobit prášek, který je odstraní zcela přirozeným způsobem: kombinovat cukr, jedlou sodu a pivovarské kvasnice (s podílem jedné třetiny pro každou složku). Rozprostřete prášek získaný na parapety nebo kolem květináčů, abyste udrželi mravence mimo dosah vašich rostlin.