Věděli jste, že dělat něco velmi specifického řeší problém žlutých listů jazyka tchýně? Zde je to, co musíte udělat, abyste oživili tuto rostlinu a aby rostla svěží!

Zažloutlé listy jazyka tchýně

Jazyk vaší tchýně má žluté listy a bojíte se, že zemře? Nebojte se, stále existuje náprava a můžete zachránit rostlinu před špatným koncem. Pojďme tedy zjistit, co musíte udělat, aby jazyk tchýně vydržel dlouho, což je navzdory zvědavému jménu krásná a dekorativní rostlina!

Sansevieria nebo jazyk tchýně

Známý jako jazyk tchýně, Sansevieria je krásná a dekorativní rostlina, která bere své zvědavé jméno od vysokých a vlnitých listů, které vypadají jako jazyky. Ideální pro udržení v bytě, ale i na jiných místech, odolává vysokým teplotám a netoleruje chlad.

Chcete-li dobře růst, nepotřebuje nadměrnou údržbu, jen několik malých triků, které vám umožní získat skvělé výsledky. Jedna věc, která se často vyskytuje, je vzhled žlutých listů, podívejme se, jak tomu zabránit a co dělat.

Čisté žluté listy

Když listy zbarví žlutě, hlavním důvodem může být napadení hmyzem a škůdci. Dalším důvodem může být, že neabsorbují dostatek světla, nebo jsou jen špinavé.

Tchýně má v okně vázy s jazykem

Dobrým řešením tohoto problému je připravit směs na bázi vody a marseillského mýdla a vyčistit listy namočením bavlněné podložky.

Jediným krokem odstraníte všechny škůdce a listy budou opět svítit, protože i nečistoty zmizí. Udělejte to jednou týdně nebo každých 15 dní.

Nezalévejte rostlinu příliš mnoho

Žloutnutí listů může být také způsobeno nadměrným zavlažováním. To se může stát, když je teplejší a snažíte se pomoci rostlině tím, že dáte více vody, ale místo toho byste to neměli dělat. Pokud zjistíte, že je přebytečná voda, nedávejte více na několik dní a nechte půdu vyschnout.

Aby nedošlo k omylu, vodu rostliny, když v půdě není žádná vlhkost, jinak počkejte znovu. Také věnujte pozornost vodě, která zůstává v talíři, protože pokud stagnuje, kořeny by mohly plísnit a rostlina by mohla zemřít.

Chraňte jej před větrem

Je nezbytné držet jazyk tchýně mimo vítr, jinak  mohou listy žloutnout.  Ve skutečnosti by v tomto případě rostlina trpěla a žluté listy jsou alarmem, že něco není v pořádku.

Vítr nebo průvan jsou touto rostlinou špatně snášeny a pokud je umístěna venku, musíte být opatrní, abyste ji udrželi uvnitř, když je vzduch, který táhne. Dokonce i náhlé proudové vstupy nejsou akceptovány touto rostlinou, která dává přednost tomu, aby zůstala chráněná a bezpečná.

Repot tchýně jazyk a oplodnit ho

Chcete-li mít jazyk tchýně s krásnými vysokými listy, je nutné, aby měl dostatek prostoru k růstu. Je nutné zkontrolovat, zda se kořeny mohou dobře vyvíjet a v hrnci je prostor pro rozšíření. Je důležité pochopit, zda je málo místa, protože by to způsobilo utrpení rostliny a vedlo by k tomu, že listy zbarví žlutě.

Pokud je potřeba ji repot, proveďte tuto operaci na jaře a proveďte ji každé dva roky, abyste uvolnili jazyk tchýně, abyste měli vždy potřebný prostor k rozvoji. Kromě toho nezapomeňte také hnojit rostlinu, navzdory mnohým, kteří říkají, že sukulenty ji nepotřebují.

Není to vůbec pravda a v případě Sansevieria by žloutnutí listů mohlo být důsledkem špatné výživy. Proto, pokud dáte hnojivo, rostlina bude mít potřebnou výživu, aby listy zelené a krásné.

Ideálním hnojivem je směs na bázi draslíku, fosforu a dusíku. Přírodní hnojiva jsou také vynikající a mezi nejlepší, které můžete použít, ty, které jsou založeny na kávové sedlině, obsahují všechny živiny potřebné k tomu, aby jazyk tchýně rostl bujně!