Kdo nemá rád květiny doma? Jen několik malých rostlin, které dávají nový a veselý vzduch i do těch nejtriviálnějších prostředí. Je zřejmé, že zelená, aby byla zdravá, silná a svěží, potřebuje vytrvalou a cílenou péči, včetně podávání produktů schopných stimulovat harmonický a pokud možno rychlý růst.

Zapomeňme však na chemická hnojiva, která jsou drahá a škodlivá pro naše zdraví a zdraví životního prostředí. Správné řešení je v přírodních prostředcích: níže vám řekneme, jaká je “zázračná” složka, díky níž vaše květiny rostou krásně a v množství, jaké jste nikdy neviděli.

Květiny v domě? S touto ingrediencí budou viditelně růst: to mě naučila babička!

Skořice v rostlinách

Často nejlepší ingredience pro úklid domácnosti a péči o rostliny, najdeme je připravené v kuchyňské spíži. V tomto článku chceme navrhnout použití skořice pro květiny doma. Skořice je nejen vynikající pro slazení pokrmů a bylinných čajů, ale je skutečným elixírem dlouhého života rostlin, ať už jsou venkovní nebo vnitřní. Ve skutečnosti má toto koření několik ctností nejen pro naši pohodu, ale i pro zeleninu.

Navíc, jak je zřejmé, je snadno dostupný a stojí velmi málo: na co čekáte, abyste to vyzkoušeli? Zde je návod, jak na to.

Prášek nebo kapalina: zde je návod, jak jej použít, abyste měli doma nádherné rostliny

Skořice v květinách

Jen špetka skořice na podporu růstu rostlin, bez ohledu na to, jaké druhy jsou. Kromě toho je tato složka schopna udržet houby a bakterie pryč, pomáhá půdě, a tedy i samotným rostlinám, zůstat zdravé. Skořice může být použita jak v práškové, tak v kapalné formě. V prvním případě stačí smíchat čajovou lžičku na zem, ve druhém je třeba připravit hnojivo. Získání je velmi snadné: níže vám řekneme, jak to udělat. Potřebujete pouze 1 litr vody (nejlépe bez chloru) a trochu mleté skořice.

Vložte vodu do nádoby, nalijte do ní lžičku skořice a dobře protřepejte, aby se roztavila. Nyní jej stačí použít jako normální hnojivo. Skořice obsahuje minerální soli (draslík, sodík, zinek, fosfor a hořčík) nezbytné pro zdraví rostlin, ale také slouží k prevenci vzniku plísňových onemocnění. Kromě toho stimuluje růst a brzy se vaše rostliny v domě stanou velkými, silnými a svěžími, jako byste je nikdy předtím neviděli.

Stačí utratit peníze za chemická hnojiva: vše, co potřebujete pro zdraví rostlin, najdete v kuchyni.