Věnujte pozornost tomuto detailu, pokud vám záleží na vašem nefritovém stromu, je třeba vědět několik věcí

Nefritový strom na slunci, co by se mu mohlo stát

Někdy se exotické kouzlo uchytí v našich zvycích natolik, že se stane téměř nepostřehnutelným, to je také případ nefritového stromu, rostliny dovezené z afrického kontinentu, která se však rozšířila po celém Středomoří a stala se zvykem ve většině domácností. Vzhled tohoto stromku, s několika obecnými potřebami, se vzdáleně podobá purslane, jedlé trávě přítomné na našem poloostrově. Vědecký název této rostliny je Crassula Ovata, a přestože se snadno pěstuje, existují některé detaily, které byste měli vědět o její údržbě, detaily, které mohou znamenat rozdíl mezi prosperující rostlinou a tou, která se snaží o pokrok.

Crassula Ovata, nebo nefritový strom, pozor na vystavení slunci, je třeba respektovat jemnou rovnováhu

Nefritový strom na slunci, co by se mu mohlo stát

Zejména na počátku 60. let mělo šíření této rostliny v Itálii exponenciální růst, a to natolik, že se stala pravidelným hostem v zahradách matek, hostem, který vykazuje nekonečný odpor i značnou krásu.

Crassula Ovata je sukulentní rostlina, což znamená, že si udržuje vlhkost ve svých oválných, poloměkkých listech, což je vlastnost, která jí umožňuje prospívat i v suchých podmínkách. Láska k teplu by však neměla být zavádějící, protože Jade Tree, i když je odolný, potřebuje zvláštní pozornost, aby se mu dařilo, zejména pokud jde o vystavení slunci.

Le origini della Crassula Ovata, infatti, la riportano alle regioni calde e umide del Sudafrica, dove i raggi del sole, pur essendo una presenza costante, non sono mai troppo intensi o diretti. Questa è la chiave per comprendere il delicato rapporto tra l’Albero di Giada e l’esposizione solare e fornire a questa pianta il giusto equilibrio per non rischiare di rovinarla.

Sebbene la luce sia gradita, quindi, è bene non superare 4-5 ore di esposizione al giorno per far crescere rigoglioso il vostro alberello. Soprattutto in questo periodo rovente, se i raggi del sole sono troppo diretti la pianta potrebbe risentirne, perdendo troppa della sua umidità, fattore che renderebbe le foglie raggrinzite e brutte.

Nefritový strom na slunci, co by se mu mohlo stát

Ideálním prostředím by bylo slunné místo, ale není vystaveno přímému světlu, jako je balkon, možná v přítomnosti jiných rostlin, které mohou odstínit nejpřímější světlo. Toto místo bude také ideální pro chladné období, aby chránilo rostlinu před ledovými větry a nízkými teplotami, které vaše Crassula nemá ráda.

Závěrem lze říci, že zavlažování by nemělo být nadměrné, tato rostlina se ve skutečnosti vyvinula právě proto, aby odolávala suchu a neustálá stagnace vody by vedla k hnilobě kořenů, což by způsobilo, že rostlina také zemře. Vztah vašeho nefritového stromu se sluncem a vodou je proto jemný a vyvážený vztah, který budete muset respektovat, pokud si chcete vychutnat jeho nestárnoucí krásu po dlouhou dobu.