Existuje přírodní insekticid, který dokáže odstranit všechny škůdce z vašich rostlin. Čtěte dál a dozvíte se, jak toho dosáhnout.

Postřik insekticidem

Přírodní insekticid vám umožní mít vždy rostliny bez škůdců zcela přirozeným způsobem.

Přírodní insekticid: k čemu to je

Příprava doma přírodní insekticid proti mšicím a bílkovině vám umožní ušetřit peníze, ale především mít rostliny vždy zdravé.

Mšice napadají hlavně stonky a listy našich rostlin. Jejich agrese by mohla zabránit rostlinám v klíčení, kvetení a množení. Pokud byla napadena škůdci, hnojení rostliny je téměř zbytečné. První náznaky, že se to děje, jsou okamžitě viditelné. Stačí se podívat na listy, zejména pokud se zbarví žlutě. Mšice ve skutečnosti nasávají mízu rostlin a zabraňují růstu a množení rostliny.

Přírodní insekticidy jsou produkty používané ke kontrole a řízení napadení hmyzem v plodinách nebo zahradních rostlinách. Na rozdíl od syntetických chemických insekticidů jsou přírodní insekticidy odvozeny z přírodních zdrojů, jako jsou rostliny, minerály nebo živé organismy. Slouží k ochraně rostlin před škodlivým hmyzem, který může poškodit růst, snížit výnos nebo šířit nemoci.

Používání přírodních insekticidů je součástí udržitelné zemědělské praxe, ve které se snažíme snížit dopad na životní prostředí a podporovat biologickou rozmanitost. Například ekologické zemědělství se spoléhá na používání přírodních insekticidů a dalších integrovaných řešení ochrany proti škůdcům, aby rostlo udržitelným způsobem.

Přírodní insekticid

Jak ji připravit

První složka, kterou budete potřebovat k vytvoření přírodního insekticidu, bude reprezentována česnekem v množství pěti hřebíčků. Ty musí být oloupány a umístěny do mixéru.

Přidejte kus cibule a velkorysou dávku vody, abyste vše promíchali, zatímco mixér běží. Pro zvýšení roztoku přidáme půl lžičky pepře. Jakýkoliv druh pepře bude dělat.

Nedokončili jsme zde, k řešení, před mícháním, budete muset přidat lžíci mýdla. V tomto okamžiku můžete vše smíchat, abyste získali velmi silný přírodní kapalný insekticid. Ve skutečnosti je schopen zabít všechny parazity.

Přírodní insekticid s cibulí

Po dokončení míchání vložte získanou směs do misky, přidejte vodu a velmi dobře promíchejte. Naplňte vše pomocí sítka a vložte kapalinu do rozprašovací láhve. Můžete stříkat rostliny postižené škůdci buď brzy ráno nebo pozdě odpoledne. Ujistěte se, že slunce není příliš silné. Insekticid lze aplikovat pouze jednou týdně, právě proto, že je velmi silný.

Vezměme v úvahu, že přírodní insekticidy jsou často považovány za bezpečnější, méně toxické nebo dráždivé než chemické insekticidy, čímž se snižují rizika pro zdraví lidí a zvířat.