Pohřbením čtyř fíků v hrnci se zemí se získají krásné sazenice fíků.

fíky v zemi

Fíkovník, okrasná rostlina, která produkuje chutné ovoce, může být vysazena a množena různými způsoby. Fíky jsou velmi ceněné ovoce, voňavé a bohaté na prospěšné látky. Tyto ovocné stromy mají být pěstovány v květináčích nebo na zahradě, ale vždy na plném slunci a na chráněných místech.

Chcete-li vědět, jak získat krásné fíkovníky, pohřbít 4 fíky v hrnci, doporučuji vám velmi pečlivě sledovat postup zde.

Vlastnosti fíkovníku

Fíkovník nebo fíkovník, patřící do rodiny Moraceae, je rostlina, která preferuje přímé světlo, ale je důležité vyhnout se vysokým teplotám, takže je lepší ji umístit na chráněná místa. Existuje mnoho druhů fíků, tmavé pleti jsou ty, které se pěstují, aby byly konzumovány čerstvé nebo aby džemy.

Fíky, symbol pravdy pro buddhisty, mohou být konzumovány čerstvé i sušené. Je třeba říci, že fíky jsou bohaté na minerální soli, vitamíny a vlákninu. Pokud jde o kalorie, je třeba poznamenat, že čerstvé fíky mají málo kalorií, zatímco sušené jsou kaloričtější.

ovocné fíky

Plody rostliny dozrávají kolem srpna a září, ale jsou zde i pozdní října. Jakmile jsou fíky měkké na dotek, mohou být spotřebovány. Je třeba poznamenat, že je lepší používat rukavice pro sklizeň, aby nedošlo ke kontaktu s bílou mízou, kterou produkují. Jedná se o plody bohaté na minerály as velkou energetickou silou. Plody by měly být uchovávány v chladničce a mohou být použity pro různé recepty.

Tipy pro výsadbu a péči o fíkovníky

Fíkovník může být vysazen velmi snadno, což je velmi dlouhotrvající strom, který nese ovoce několikrát ročně. Je to rustikální rostlina, široce rozšířená ve Středomoří.

Pokud se rozhodnete pěstovat fíkovníky v květináčích, je lepší použít hrnce o šířce nejméně 60 cm, s otvory ve dně pro správné odvodnění, protože nemá rád vlhkou půdu. Aby rostl prosperovat, je důležité, aby byl umístěn na místě chráněném před chladem. Tato krásná  středomořská rostlina odolává málo dešti, který hnije ovoce. Vyvíjí se dobře při teplotě asi dvacet pět a třicet stupňů a odolává jen málo chladu.

Fíky

Jedná se o rostliny, které potřebují teplé a slunné klima, které může dosáhnout výšky 5 metrů. Nejlepší půda pro pěstování fíkovníku je jistě úrodná, ale dobře odolává i ve vyprahlých půdách. Může být pěstován od štěpů nebo řízků, které se provádějí na jaře nebo na podzim.

Propagujte fíkovník pohřbením čtyř fíků v hrnci

Chcete-li šířit fíkovník, můžete začít se čtyřmi fíky, které mají být umístěny v hrnci plném země. Nejprve je třeba řezat horní části čtyř fíků pomocí kuchyňského nože. Poté by měly být čtyři fíky umístěny do malých brázd vytvořených nad půdou.

V tomto okamžiku, po zakrytí fíků zeminou, je nutné zemi dobře vyrovnat a zalévat vodou. Poté by měl být hliněný hrnec s pohřbenými fíky pokryt plastovou nádobou. Během několika týdnů vyklíčí malé sazenice fíků.

Jakmile se semenáčky fíků vyvinou, je nutné je vykořenit z hrnce, trochu odříznout kořeny a zasadit je do jednotlivých nádob, aby se získaly čtyři krásné fíkové stromky. Během několika týdnů bude fíkovník mít huňatý vzhled.

Aby malé fíkovníky nesly ovoce a rozvíjely se, je důležité udržet rostliny v oblasti balkonu nebo zahrady dobře slunné, ale chráněné. Kromě toho je nutné fíkovník pravidelně zalévat a hnojit pouze v prvních šesti měsících roku.