Tato lezecká rostlina je ideální pro zdobení domu, kanceláře nebo bytu. Kromě toho, že je dekorativní, čistí vzduch od toxických látek a je velmi snadné se o něj starat.

Pothos, známý svým vědeckým názvem jako Epipremnum aureum, je jednou z nejoblíbenějších a snadno udržovatelných pokojových rostlin. Pokud jste ve světě rostlin noví, nebo prostě nemáte moc času se o ně starat, pothos jsou možnost, kterou potřebujete doma, protože nepotřebuje mnoho péče.

Pothos, už žádné žluté a suché listy: pokud tak učiníte, budete mít svěží a silné

Pothos

Pothos je velmi odolná rostlina. V podstatě potřebuje hodně osvětlení, nepřímé bez přímého slunečního světla a nějaké zalévání rozložené v průběhu času. Pokud má rostlina hodně světla, rostlina bude silná a bude poměrně odolná vůči chorobám. Ačkoli pothos je snadná rostlina, o kterou se staráte, je důležité vědět, jak ji zalévat nebo co dělat, když listy zbarví žlutě. Pojďme se společně podívat!

JAK ZALÉVÁTE POTHOS?

Záleží na mnoha faktorech, jako je světlo, roční období nebo proudy. Stačí “správné týdenní zavlažování“.To je způsobeno tím, že pothos “je rostlina, která nepotřebuje konstantní vlhkost v půdě, protože je schopna zachytit vlhkost z prostředí s charakteristickými vzdušnými kořeny”.

KDY MŮŽE BÝT POTHOS TRANSPLANTOVÁN?

Může být transplantován jednou ročně a je lepší to udělat na jaře. To lze provést, i když je rostlina suchá nebo má přebytečnou vlhkost. V takovém případě se můžete pokusit oživit potho přesazením novým substrátem.

CO DĚLAT, KDYŽ POTHOS UMÍRÁ?

Bez ohledu na to, jak odolné jsou rostliny, někdy se stává, že i ty nejsilnější mohou zažít vadnutí. Chcete-li se pokusit oživit potho, dáváme vám několik rad:

  1. Eliminuje uschlé listy.
  2. Vždy dezinfikujte nástroje pro prořezávání.
  3. Transplantujte rostlinu do nového hrnce s lepším substrátem a ujistěte se, že na rostlině nejsou škůdci.
  4. Dejte potho na osvětlenou plochu s malým množstvím vody.

PROČ LISTY POTHOS ZBARVÍ ŽLUTĚ?

Pothos

Když listy pothos vyschnou, rostlina je s největší pravděpodobností ve špatném stavu. Totéž se stane, když je přebytek vlhkosti. V tomto případě pothos začíná mít žlutou barvu v listech. “Pokud kdykoli opustíme půdu rostliny s deskou vody, aby úplně nevyschla, je velmi pravděpodobné, že tato přebytečná vlhkost může způsobit problémy pro naši rostlinu. Je lepší hojně zalévat, v případě potřeby zavést celý hrnec do kbelíku s vodou tak, aby byl jeho vnitřek dobře navlhčený, ale ihned poté je lepší jej odstranit z vody tak, aby půda postupně vysychala.

Dalším z hlavních důvodů, proč potho získává žlutý odstín v listech, je kvůli “nedostatku živin v zemi”. Pothos se živí solemi a minerály, které se nachází v substrátu. Po několika měsících se však půda vyčerpá, takže ji musíme změnit a přidat do zavlažování trochu hnojiva pro přírodní rostliny, nejlépe tekuté.

JAK PROŘEZÁTE POTHOS?

Pothos je velmi snadná rostlina na prořezávání. Prořezávání lze provádět kdykoliv během roku. I když je pravda, že je lepší počkat, až bude rostlina méně aktivní, pokud jde o růst, provádět prořezávání.