Květ aloe se rodí za specifických příznivých podmínek. Podívejme se, které.

 

Aloe je rostlina, která je také velmi populární jako okrasná rostlina. Vyznačuje se zelenými, širokými a hustými listy, ale za určitých podmínek může také produkovat stejně krásnou květinu.

Podívejme se tedy, co dělat, když aloe nekvete a jaké jsou podmínky, aby se to stalo.

  1. Věk rostliny: ne všechny rostliny kvetou, ale pouze nejzralejší rostliny aloe (nad 4 roky).
  2. Sezóna: stejně jako u všech rostlin, i u aloe je důležité respektovat její sezónnost. Ve skutečnosti aloe neprodukuje květy po celý rok, ale pouze v určitém časovém období, které jde mezi zimou a pozdním jarem.
  3. Nepříznivé podmínky: aby aloe bylo v optimálních podmínkách kvést, musí být umístěno v prostředí, které je pro ni příznivé. Příliš mnoho stínu a vlhkosti nepomůže, navíc i pěstování v květináči, který je příliš malý, může bránit kvetení.
  4. Umístění: rostlina Aloe, aby kvetla, potřebuje hodně slunečního světla. Ve skutečnosti by měl být umístěn venku během nejteplejších měsíců: odolává teplotám až přes 20 stupňů.
  5. Hnojivo: Hnojení půdy, která hostí vaši aloe, jí může pomoci získat všechny živiny, které potřebuje. Proto pravidelně dávejte přírodní hnojivo, zejména na jaře av létě.
  6. Dekantace: i úplná změna hrnce a půdy může pomoci rostlině lépe růst. V případě aloe je nejlepší čas na to jaro, případně s hliněným hrncem a vhodnou velikostí.
  7. Řez květiny: to není nezbytně nutné, ale kvetení je proces, který může oslabit nebo napnout rostlinu. V těchto případech je vhodnější ji odříznout čistým řezem na základně.