Sansevieria, také známá pod vědeckým názvem Sansevieria trifasciata, je snadno rostoucí rostlina. To je také populárně známé jako tygří jazyk, kravský jazyk, tchýně jazyk, kočičí jazyk, tygří ocas a meč svatého Jiří. Je to velmi dekorativní a vytrvalá rostlina. Sansevieria velmi dobře odolává vysokým i nízkým teplotám (až do -5 ° C). Kromě toho je to rostlina, která pomáhá čistit vzduch uvnitř domu.

Sansevieria nebo jazyk tchýně má toto jméno pro své listy. To je způsobeno srovnáním jeho dlouhých listů s dlouhým jazykem (posměšně), který byl připisován “nejupovídanějším tchyním” za to, že mluvili a kritizovali své pohlaví.

Sansevieria, ani žlutý a suchý list: pokud to uděláte, budete mít vždy svěží a silný!

Sansevieria

Sansevieria, známá také jako jazyk tchyně, je jednou z rostlin doporučených NASA (Národní úřad pro letectví a vesmír Spojených států) k odstranění toxických látek, jako je benzen, toluen, xylen a formaldehyd ze vzduchu, který dýcháme.

  • Světlo: přestože je velmi odolné, ideální je umístit jej na místa s velkým množstvím světla.
  • Teplota: ideální je mezi 15 a 20 ° C, i když v létě vydrží teploty 30 °. Vyhněte se průvanu.
  • Zalévání: pokud chcete, aby to bylo silnénepoužívejte nadměrně vodu a pouze tehdy, když je půda suchá. V zimě potřebuje vodu pouze jednou nebo dvakrát měsíčně, vždy v závislosti na teplotě vnitřního prostředí. Musíme ji považovat za šťavnatou rostlinu, proto by měla být napojena pouze tehdy, když je substrát suchý. Přebytečná voda může způsobit hnilobu oddenku (podzemní stonek s různými pupeny rostoucími vodorovně, vyzařující z kořenů uzlů a bylinných výhonků). Nemá rád vlhké prostředí, takže je vhodnější vyhnout se postřiku nebo postřiku vodou.
  • Transplantace: pokud se hrnec stal malým, ideální je přesunout jej do většího, když začne jaro, mezi březnem a dubnem. Pro zajištění dobré drenáže je vhodné umístit na dno nádoby několik kusů terakoty nebo kamenů, aby se zabránilo úplnému napuštění podpěry vodou. Pokud není transplantován, doporučuje se obnovit horní substrát: odstranit 3 cm povrchového substrátu a dát novou půdu.
  • Kompost: Aplikujte kompost, když teploty začnou neustále stoupat (pozdní jaro a začátek léta) a dělejte to jednou měsíčně, dokud teploty nezačnou opět klesat (klesat).
  • Prořezávání: sansevieria nevyžaduje prořezávání, ale doporučuje se odstranit suché listy, aby se zabránilo chorobám.
  • Kvetení – tato tropická rostlina obvykle nekvete uvnitř, ale pokud ano, malé květy se objeví v pozdním létě.
  • Další péče o sansevieria: snažte se nedotýkat špiček listů, protože jsou citlivé a mohou být snadno poškozeny.

Jak znovu oživit jazyk tchýně? Udělejte to!

Sansevieria je obecně velmi snadná rostlina, o kterou se staráte. Pokud některé listy začnou chřadnout a žloutnout, musíte se postarat o zalévání. Být pokojovými rostlinami, nízké teploty mohou hrát triky na vás. Proto musíte vždy vzít v úvahu, zda postrádá vodu, aby sansevieria nehnila nebo nebyla napadena houbami.