Jednou z nejkrásnějších a nejrozšířenějších květin v Itálii je pelargónie, ale jak to udělat zdravé a svěží? Jak oživit chromatické odstíny květin a učinit zelenou listů ještě jasnější? Zde jsou dobré tipy odborného školkaře: stačípřidat lžíci určité přírodní a ekologické složky k posílení rostliny.

Geranium, to jsou vlastnosti této nádherné rostliny

Než objevíte trik školkaře, který posiluje a oživuje pelargónie, musíte zjistit, jaké jsou jeho vlastnosti. Geranium patří do rodiny Geraniaceae, je to rostlina pocházející z jižní Afriky, která byla dovezena na starý kontinent na počátku osmnáctého století. Geranium je vytrvalá bylinná rostlina a existuje více než 200 odrůd, včetně císařského pelargónie, zonálního pelargónie, břečťanu pelargónie, pařížského pelargónie a voňavého pelargónie. Rostlina pelargónie je barevná, voňavá a elegantní, ale je také kořistí škůdců, včetně roztočů červených pavouků, mšic, bělochů, mealybugů, housenek a rzi.

Geranium, sušené listy a květy: trik školkaře, aby měl silnou a svěží rostlinu

Pokud chcete oživit a posílit vytrvalou rostlinu pelargóniemusíte postupovat podle určitých triků odborného školkaře. Pokud si všimnete suchých listů, je nutné je okamžitě odstranit pomocí zahradních nůžek. K hnojení rostliny je dobré použít hliněnou půdu. Pro zavlažování rostliny je nutné ji zalévat trochou teplé vody, vždy během letní sezóny. Během zimního období mráz a nízké teploty mají tendenci “spálit” listy a květy.

Rostlina pelargónie musí být umístěna mimo zdroje tepla, nesmí být vystavena na parapetu v přímém kontaktu se slunečním zářením a musí být udržována mimo teplo radiátorů.

Pokud jde o prořezávání pelargónie, musí být provedeno během jarní sezóny a je nutné odstranit suché a uschlé stonky. Existuje přírodní, ekologická a ekonomická složka, která vám umožní pěstovat pelargónie zdravým a svěžím způsobem. Která složka to je?

Zdravé a svěží pelargónie: přidejte lžíci této složky do nádoby

Svěží pelargónie

Existuje přírodní složka, která vám umožní posílit rostlinu pelargónie – mluvíme o kukuřičném škrobu nebo kukuřičném škrobu. Jedná se o velmi jemný bílý prášek, který se získává z kukuřičného zrna mletím mokrým procesem.

Kukuřičný škrob vám umožní odvrátit všechny formy škůdců, včetně červů a mšic. S touto přírodní složkou vám kukuřičný škrob umožňuje obnovit vlhkost a podporovat rozvoj kořenových plodin. Stačí přidat lžíci kukuřičného škrobu do nádoby, abyste odstranili jakýkoli druh škůdce. Rostlina pelargónie se opevní, květy budou okamžitě jasné barvy a listy budou také jasně zelené.