Věděli jste, že existuje trik, rychle pěstovat nové sazenice a větve pro vaše orchideje. Pojďme to zjistit společně.

Růst sazenic

Existují různé způsoby a techniky, jak mít rostliny, které jsou vždy kvetoucí a zdravé. Každá rostlina vyžaduje určitou péči a triky, aby rostla bujně. Orchideje jsou velmi jemné a krásné keře, o které je třeba pečovat správným způsobem, aby rychle rostly nové větve a listy.

Tím, že rostlině poskytnete správné množství světla, vody a hnojiva, můžete stimulovat její fázi kvetení. Chcete-li rychle pěstovat sazenice orchidejí, doporučuji si přečíst metodu uvedenou zde.

Péče o orchideje

Orchideje jsou květiny, které potřebují zvláštní péči k rozvoji a vytváření nových kořenů a listů. Pro růst a vývoj rostliny orchidejí je voda zásadní. Jako tropické rostliny vyžadují dobrou dávku světla a vlhkosti.

Některé druhy rostlin vědí, jak se dobře přizpůsobit různým klimatickým podmínkám. Pokud jde o osvětlení, je třeba říci, že i když vyžadují hodně světla, nikdy by neměly být vystaveny přímému slunečnímu záření.

Voda je nezbytná pro každý typ rostliny, protože umožňuje jejich životně důležité funkce. V případě orchidejí je třeba poznamenat, že musí být podávány ve správné dávce a frekvenci. Substrát orchideje musí být vždy vlhký. Nikdy nepřekračujte zavlažováním, aby nedošlo k vytvoření stojaté vody a hnilobě kořenů rostliny.

Přirozeným způsobem, s použitím specifických hnojiv a cílené péče, lze pěstovat krásné orchideje. Chcete-li získat krásné květy a vždy mít zdravé orchideje, můžete zavést některé jednoduché postupy.

Orchideje

Kvetoucí orchideje

Orchidej obvykle kvete jednou ročně, ale díky svým elegantním pupenům trvají dlouho. Obecně lze říci, že kvetení orchideje je spojeno s několika faktory. Chcete-li upřednostnit kvetení této krásné tropické rostliny, ideální teplota, kde ji udržet, je mezi 20 a 25 stupni.

Orchidej potřebuje mnoho hodin světla, lépe, pokud je filtrována závěsem v domě. V závislosti na druhu orchideje je proto důležité zaručit správné množství světla, vlhkosti a hnojiva.

Tam jsou některé druhy orchidejí, takový jako známý Phalaenopsis nebo motýl orchidej, jehož květy trvají tři až pět měsíců. Po odkvětu, aby se narodily nové pupeny a nové květy, stačí odříznout suché větve a stonky v místech, kde jsou uzly prázdné.

Orchideje

Postup pro zvýšení větví a sazenic

První věc, kterou musíte udělat, aby orchideje vždy kvetoucí, se sazenicemi a větvemi, je vzít stroužek česneku a nakrájet ho na malé kousky. Nakrájený česnek by pak měl být umístěn do skleněné nádoby s asi 300 ml vody. Po uzavření nádoby víčkem by měl být česnek ponechán namočit asi 4 hodiny.

Mezitím je nutné vzít vejce, vyvrtat malou díru na jednom konci, vyprázdnit ji a vytvořit další otvor na opačné straně. Vyprázdněná skořápka by měla být dobře omyta vodou. V tomto okamžiku stačí vzít větev orchideje a na jednom konci provést diagonální řez, který usnadní vstřebávání vody.

Po filtraci vody česnekem by měl být tento olej přemístěn do skleněné nádoby. Stonek orchideje by měl být ponořen do česnekové filtrované vody asi dvacet minut. Po uplynutí této doby by měla být větev vyčištěna bavlnou. Pak musíte vzít nějaké pižmo, které by mělo být mokré s česnekovou vodou a pak stlačeno. Po naplnění skořápky mechem jednoduše vložte větev orchideje.

Chcete-li dokončit, musíte si vzít plastovou láhev, odříznout hrdlo láhve a vytvořit další nádobu. Po umístění hrdla láhve na dno plastové nádoby by měla být umístěna skořápka s orchidejí. Po přidání vody uzavřete nádobu se stonkem orchideje ve skořápce.

Po čtyřech týdnech můžete pokračovat ve výměně vody a asi po dvou měsících získáte nové listy a zdravé kořeny. Nová sazenice orchidejí může být konečně přenesena do průhledného hrnce s půdou.