Víte, že stačí udělat velmi jednoduchou věc, abyste měli nádherné a svěží orchideje? Zde je to, co dělat, aby tyto rostliny byly krásné a aby rostly mimořádným způsobem!

Svěží orchideje
Svěží orchideje – nanopress.it

Pravděpodobně to nevíte, ale je tu něco, co můžete udělat, abyste měli svěží orchideje a dlouhé květy. Jakmile to uděláte, každý bude chtít vědět, co používáte k tomu, abyste měli nádherné rostliny a bohaté květy. Pojďme zjistit, co musíte udělat, aby orchideje kvetly po dlouhou dobu!

Orchidej elegantní a rafinovaná rostlina

Elegantní, rafinovaná a schopná, aby její květy vydržely na větvích i po dobu šesti měsíců, orchidej je rostlina, která, pokud je pěstována s péčí a napojena v případě potřeby, dává velkou spokojenost a trvá velmi dlouho.

Orchideje
Orchidee-Nanopress.it

Tajemstvím, aby tato rostlina vydržela dlouho, je použití správného hnojiva, které jí musí poskytnout všechny živiny potřebné k tomu, aby rostla zdravě.

Použití speciálního hnojivajako je pšeničná mouka, může krmit orchideje a nechat je dlouho kvést, jak jste nikdy předtím neviděli.

Hnojivo vyrobené z této složky je také ideální pro obnovení mrtvých orchidejí, s uschlými listy, které jsou již dány pro mrtvé. Zjistíme níže, jak připravit hnojivo s pšeničnou moukou.

Hnojivo s pšeničnou moukou

Příprava hnojiva s pšeničnou moukou je jednoduchá a také ekonomická. Tento produkt je levný a lze jej nalézt bez problémů. Zde je to, co potřebujete a jak připravit správné hnojivo pro vaše orchideje:

  • 1 lžíce pšeničné mouky;
  • 1 litr vařené vody.

Vložte lžíci mouky do skleněné nádoby a přidejte vařenou vodu dovnitř. Míchejte lžící a počkejte, až vychladne. Uzavřete nádobu s víčkem a chvíli počkejte, poté otevřete a roztok znovu promíchejte. Jakmile směs vychladne, přeceďte ji sítkem a přeneste do plastové nádoby.

Ve filtrované kapalině přidejte hodně vody, abyste získali 3 litry roztoku. V tomto okamžiku je hnojivo připraveno k použití. Zde je několik způsobů, jak používat tento produkt, který bude účinný pro pěstování vašich svěžích orchidejí a udržet je kvetoucí po dlouhou dobu.

Jak používat hnojivo pro orchideje

Jakmile uděláte hnojivo z pšeničné mouky, můžete jej použít několika způsoby, abyste získali krásné a dlouhé kvetení orchidejí. Tady je postup:

S vatovým tamponem

Použijte bavlněnou podložku, kterou používáte k odstranění make-upu, k aplikaci hnojiva z pšeničné mouky na orchideje. Ponořte disk do získané kapaliny, lehce stlačte a vyčistěte listy, a to jak nahoře, tak dole, a postupujte opatrně a jemně.

Tímto způsobem odstraníte hmyz a houby, které mohou napadnout rostliny a způsobit nebezpečné nemoci orchidejí. Kromě toho s těmito aplikacemi poskytnete rostlinám živiny, které potřebují k růstu a rozvoji, a zároveň zvýšíte jejich kvetení.

Opakujte aplikaci po dvou týdnech a uvidíte, že listy orchidejí zůstanou zelené a lesklé.

Jak se starat o orchideje
Jak se starat o orchideje – Nanopress.it

S rozprašovačem

Dalším způsobem, jak použít hnojivo připravené z pšeničné mouky, je přenést část roztoku do rozprašovací láhve a rovnoměrně ji postříkat nad a pod listy.

Dbejte na to, aby hnojivo bylo ve všech bodech, aby celá rostlina měla živiny, které potřebuje k bujnému růstu. Účinek této metody je stejný jako účinek získaný s bavlněným kotoučem, ale je praktičtější.

Zalévání základny rostlin

Třetím způsobem použití získaného hnojiva je zavlažování základny orchidejí. S malou karafou nalijte kapalinu na půdu kolem základny rostlin a je hotovo. Pro lepší absorpci kapaliny ponořte nádobu do nádoby s hnojivem a nechte 1 hodinu. Opakujte léčbu každé dva týdny. Vaše orchideje budou kvést jako blázen!