Zalévání rostlin je tak jednoduché, jak je nutné, aby rostly zdravé, silné a svěží. Bez vody a bez správné výživy nemohou rostliny a květiny žít. Je zřejmé, že každý druh má své vlastní potřeby, ale všechny, více či méně, musí být napojeny. Obvykle se do vody přidávají chemická hnojiva, aby se obohatila o prospěšné látky, ale bylo by lepší použít přírodní. Chemie je účinná, ale nepřátelská vůči životnímu prostředí, víte, zatímco kapalina, kterou navrhujeme níže, je ještě lepší, pokud jde o výsledky a neznečišťuje, protože je zcela přirozená. Drahý? Zdaleka ne!

Řekneme vám, jaká je zlověstná kapalina pro rostliny, která nic nestojí a kterou byste měli začít používat ještě dnes!

Zalévejte rostliny, dostatek vodou: to je přírodní kapalina a bez nákladů, aby byly zdravé, silné a svěží

Rýžová voda v rostlinách

Tam je lepší kapalina než voda pro zalévání pokojových rostlin. Ve skutečnosti je také na vodní bázi, ale s cenným doplňkem. Mluvíme o rýžové vodě na vaření, jen o té, kterou obvykle hodíme do dřezu, protože si myslíme, že je zbytečná. Nic nemůže být dále od pravdy!

Je to vynikající přírodní hnojivo pro všechny rostliny, zelené i kvetoucí, a nic nestojí! Bohatá na minerální soli, jako je draslík a hořčík, sacharidy a škrob, rýžová voda na vaření dává zelenou výživu a hydrataci domu. Vyzkoušejte to a budete ohromeni blahobytem, který v krátké době přinese vašim rostlinám.

Svěží a zdravé rostliny, zalévejte je touto kapalinou – budou krásné!

Rýžová voda v rostlinách

Při vaření rýže proto nezapomeňte nevyhazovat vodu a používat ji k péči o zeleň vašeho bytu, ať už vnitřní nebo vnější. Ideální by bylo používat tuto kapalinu tak levně a jednoduše, jak je vzácná, třikrát týdně. V létě je pak lepší zalévat rostliny brzy ráno nebo při západu slunce (nikdy pod spalujícím sluncem), takže odpařování bude menší a živiny rýžové vody budou moci zůstat déle v půdě a fixovat. Sůl by samozřejmě neměla být přidána do vody na vaření, jinak dojde k opačným a škodlivým účinkům.

Jak vidíte, není třeba utrácet peníze za chemická hnojiva, protože už máme doma to, co potřebujeme k zajištění dlouhé životnosti rostlin. A výhod je mnoho. Za prvé, přírodní látky nemají žádné kontraindikace ani pro nás, ani pro životní prostředí kolem nás, a pak nic nestojí. Řekněme také, že recyklujeme něco, co bychom jinak vyhodili a nemusíme přidávat nic dalšího, abychom pochopili důležitost udělej si sám i v zahradničení.