Pokud stále hledáte způsob, jak recyklovat velikonoční vajíčka, Three Chocolate Mousse vám vytáhne všechny vaše čokoládové zásoby! A přesně to jsem udělal. Výsledkem bude super gurmánský dezert se lžičkou, 3 vrstvy čistého a intenzivního potěšení! Udělejte si tříčokoládovou pěnu sami a připravte se na nalévání lžičky ve 3 podobných konzistencích, ale ve 3 zcela odlišných příchutích.

K podávání pěny se třemi čokoládami můžete použít sklenice nebo jakoukoli nádobu, která je ideální k zapůsobení. Co je lepší než čokoládová pěna? Tříčokoládová pěna! Recept přizpůsobený labužníkům lze použít i pro přípravu pouze pěny z bílé, hořké nebo mléčné čokolády!

OZNÁMENÍ

Příprava: 30min
Čekání: 2h

Ingredience pro 4 osoby:

– 100 g cukrářské mléčné čokolády
– 2 vejce
– 100 g tmavé cukrářské čokolády
– 100 g bílé cukrářské čokolády
– 20 cl tekuté čerstvé smetany

Materiál:

– Bain-marie
– Elektrický ruční mixér
– Sklenice Verrine

Příprava tříčokoládové pěny ve verrinech

Ve vaně rozpustíme 100 g hořké čokolády s 10 cl čerstvé smetany. Distribuujte ve spodní části 8 verrines. Chladit po dobu 30 minut. Mezitím si ve vodní lázni rozpustíme bílou čokoládu.

Zbytek velmi studené smetany ušleháme mixérem do šlehačky a jemně vmícháme rozpuštěnou bílou čokoládu. Vyjměte verrines a vytvořte druhou vrstvu a dejte do lednice alespoň na 1 hodinu.

Rozpusťte mléčnou čokoládu, přidejte 2 žloutky, poté bílky ušlehejte do tuha a jemně je vmíchejte. Vyjměte verrines a vytvořte třetí vrstvu. Dejte do lednice alespoň na 1 hodinu.