Jak pěstovat citron doma? Může se to zdát obtížné, ve skutečnosti stačí použít vymačkané ovoce a vzít semena. V tomto okamžiku bude stačit postupovat podle několika jednoduchých kroků a po krátké době uvidíme, jak naše sazenice citronu začnou klíčit. Výsledek nám přinese velkou spokojenost!

 

Chcete-li pěstovat citronovou rostlinu doma, nemusíte mít speciální dovednosti nebo neuvěřitelně vyvinutý zelený palec. Ale pak se někdo může zeptat: ale kde mohu získat citronová semínka? Ale věděli jste, že k výsadbě nekonečné zásoby v domě citronových sazenic potřebujete … Vymačkané ovoce? Po použití jej nevyhazujte.

Po použití citronu k ochucení jídla nebo k vytvoření nápoje na uhašení žízně nevyhazujte kůru plnou semen! Vezměte je a opláchněte je v sítku pod tekoucí vodou. Během této akce se ujistěte, že jste odstranili co nejvíce buničiny kolem semene. Pak je vložte do sklenice plné vody a odstraňte semena, která zůstávají nad vodou, tyto nedávají žádné nové sazenice. Poté je přeneste na list absorpčního papíru a otřete je, aby zcela vyschly.

V tomto okamžiku, po nezbytném čase, odstraňte z každého semene kůži, která ji pokrývá. Pak je vložte zpět do vody a nechte je namočit po dobu 2 dnů. Pak připravte nádobu a položte nejprve vrstvu jílu a pak univerzální půdu. V tomto okamžiku můžeme semeno umístit vodorovně a pak ho prstem potopíme asi na 1 cm a zakryjeme více půdy.

Hrnec hojně navlhčíme a počkáme, až se narodí nová sazenice, bude to trvat asi 10 dní nebo maximálně pár týdnů od výsadby semen. Nezapomínejme, že sklenici nebo uchovávejme uvnitř, pokud je zima nebo brzy na jaře nebo venku na místě, které není příliš slunečné ani příliš stinné, nebo dokonce v malém skleníku. S touto jednoduchou a rychlou metodou budeme schopni dát život malé citronové rostlině v našem domě doslova bez nákladů a hodin … Musíme jen počkat, až vyroste, abychom viděli ovoce!