Nositel štěstí a prosperity podle Feng Shui, Crassula ovata, nebo nefritový strom, je šťavnatá rostlina, která se snadno pěstuje. Nevyžaduje prořezávání, ale pouze pravidelné zavlažování a vystavení na plném slunci.

Původem z Afriky, Crassula ovata je také známý jako nefritový strom. Jedná se o sukulent, který patří do čeledi Crassualaceae a do rodu Crassula, který jste si s největší pravděpodobností již všimli. Ve skutečnosti je na trhu ve většině školek a v některých případech i v zahradnickém oddělení některých supermarketů.

Snadno se pěstuje jak v plné půdě, tak v květináčích a za správných podmínek vás může ohromit krásou svého kvetení. A tím to nekončí. Pokud byste chtěli pěstovat tento sukulent v květináčích, umístěte jej napravo od hlavního vchodua domu, orientovaného na sever. podle Feng Shui, ve skutečnosti, toto je nejvhodnější apozice, aby rostlina přinesla štěstí a prosperitu domu a těm, kteří v něm žijí.

Vlastnosti zařízení

Crassula ovata má vzhled keře se světle hnědým stonkem, velmi rozvětveným. Listy jsou oválného tvaru, jsou velmi masité a světle zelené, někdy lemované červenou. Další charakteristikou listů Crassula ovata je, že obsahují velké množství vody a z tohoto důvodu jsou vždy velmi turgid. Dokonce i jeho stonky mají masitou konzistenci a rozvětvují se, což dává život zaobleným vlasům.

Výstava

Crassula ovata miluje světlo a teplo: z tohoto důvodu ocení polohu na plném slunci, ještě lépe, když se přiblížíte ke stěně, takže teploty zůstávají vysoké i v noci. Místo toho věnujte pozornost nízkým teplotám, protože tento sukulent není schopen odolat teplotám pod – 7 ° C.

Kvetoucí

Kvetení Crassula ovata je soustředěno mezi dubnem a červnem. Jeho květy jsou měkké růžové nebo bílé, s charakteristickým hvězdicovitým tvarem a všechny seskupené ve svazcích na vrcholu větví rostliny.

Půda a hnojivo

Nejlepší půda pro Crassula ovata je směs ve stejných částech mezi zelenou rostlinnou půdou a pískem. V plné půdě tento sukulent dobře roste v písčitých nebo štěrkových půdách, které zajišťují dobrý odvod vody. Pokud jde o hnojení, v období vegetativní aktivity, proto od května do listopadu, je nutné dát rostlině specifický produkt pro šťavnaté rostliny s vyváženým množstvím dusíku, fosforu a draslíku a důležitými mikroelementy pro zajištění vývoje rostliny.

Zavlažování

Crassula ovata musí pravidelně přijímat vodu, kdykoli je půda na povrchu suchá. Ideální je vždy používat vodu při pokojové teplotě a nejlépe získanou ze srážek, pak dešťovou vodu.

Prořezávání

Tato rostlina se snadno pěstuje (řekli jsme to), takže nevyžaduje prořezávání. Stačí odstranit větve a listy, které vysychají.

Nemoci a škůdci

Není zvláště náchylný k chorobám a škůdcům, při pěstování Crassulla ovata je třeba věnovat pozornost zavlažování a jeho expozici. Příliš mnoho vody může hníst stonek, příliš málo vody může způsobit, že listy ztratí barvu. Průvan nebo nízké teploty mohou místo toho způsobit, že listy padnou a způsobí, že rostlina uschne. V neposlední řadě: dejte si pozor na mealybugy, které musí být odstraněny bavlněnou koulí namočenou v alkoholu a vodě.