Chcete vyzdobit a provonět svůj domov udržitelným způsobem? Začněte s odpadem, například citrusovými kůrkami.

 

Ze zbytků se může narodit mnoho zvláštních a užitečných nápadů, pro vás a vyzdobit váš domov. Vyzkoušejte něco jiného bez nákladů s citrusovými slupkami.

S pomerančovou kůrou

Citrusové plody a jejich silná vůně jsou ideální pro potlačení šíření můry a motýlů ve skříních. Do mouky vložíme pomerančovou kůru a to je udrží v dostatečné vzdálenosti.
Pojďme to změnit pokaždé, když je suchý!

Se sušeným citronem

Vždy proto, že citrusové plody jsou nejlepším spojencem, je zde další účinný a také voňavý trik. Vezmeme citron a nakrájíme ho na tenké tenké plátky. Naaranžujte plátky na list kuchyňských papírových utěrek a zakryjte je jiným absorpčním listem. Vložíme do mikrovlnné trouby a hnědé asi 5 minut. Ujistěme se, že každou minutu vypustíme páru ven, pak zavřeme a budou připraveny vysušené (tento krok lze provést i v troubě, ale doba je delší, volba je na vás). Nyní nechte plátky citronu uschnout a jemně je zvedněte z papíru. Vložte je do misky spolu s hřebíčkem a vložte je do skříně. To udrží hmyz mimo naše jídlo.

Ruční peeling

Chcete-li udělat ruční peeling, smíchejte strouhanou pomerančovou kůru se dvěma lžičkami jemné soli. Dobře promíchejte a všimneme si, že oleje přítomné v kůře se pomalu mísí se solí. Tuto směs používáme pro vyhlazení křoviny ve sprše.

Ochucený olej

Pokud chceme připravit olej s citrusovou příchutí, řešením může být určitě nechat slupky vyluhovat ve skleněné nádobě ponořené velkým množstvím extra panenského olivového oleje. Postupem času se slupky uvolní a olej získá svěží, sladkokyselou chuť, která je ideální pro oblékání salátů v létě.

Svíčky

Nakrájejte pomeranče na polovinu, vyprázdněte pomeranče buničiny a vyčistěte vnitřek kůry. V tomto okamžiku s řezačkami těstovin vyšívejte jednu ze dvou polovin nějaké dekorace. Do druhé vložíme svíčku a pak zakryjeme, abychom vytvořili domácí svíčky bez nákladů krásné a voňavé.