Pokud máte ve zvyku ukládat těchto 7 potravin do ledničky, mýlíte se. Zde je proč a co jsou.

Vejce v kartonech

Kvůli velkému horku, které v těchto dnech zažíváme, se dokonce i potraviny snadněji kazí. A tak první řešení, které přijde na mysl, je dát je všechny do chladničky. Ale je to opravdu správná věc? Bude vás to překvapit, ale pokud máte zvyk ukládat těchto 7 potravin do ledničkyděláte něco špatně. Pojďme zjistit, jaké to jsou.

Dejte si pozor na těchto 7 potravin v lednici: chléb

Vkládání potravin do chladničky je běžná činnost, kterou provádíme v dobré víře, přesvědčeni, že tímto způsobem bude trvat déle a nezhorší se. Zejména u některých potravin však lednice není nutná, dokonce hrozí, že se naše potraviny zhorší dříve, než se očekávalo.

To je například případ chleba. Vložení do chladničky se může zdát jako dobrý nápad, pokud jej budeme skladovat několik dní, ale skutečnost spočívá v tom, že mění svou chuť a strukturu. Konzervace v chladničce ve skutečnosti urychluje zrání chleba, který tímto způsobem vysychá dříve a vypadá více “žvýkací“.

7 potravin v lednici

Kromě toho má chléb schopnost absorbovat vůně jiných potravin uložených v chladničce, a proto může také chutnat jinak. Pokud si však opravdu nemůžeme pomoci, ale uchováváme chléb v lednici, můžeme přijmout některá opatření.

Například je moudřejší zvolit zmrazení: nakrájíme náš chléb na plátky a uspořádáme je jednotlivě do mrazicích sáčků. V tu chvíli ji stačí rozmrazit a zahřát v troubě, abyste si ji vychutnali jako čerstvě upečenou.

Cibule a česnek

Dejte si také pozor na cibuli a česnek v chladničce. Zejména cibule by měla být přednostně skladována na chladném a suchém místě, pokud je celá, například ve sklepě nebo ve spížiIdeální teplota pro jejich skladování je kolem 7-13 ° a nemají rádi vlhkost. Proto jejich umístění do chladničky není nejlepším řešením.

Odlišná situace pro nakrájenou cibuli. V tomto případě se pravděpodobně zhorší snadněji. Z tohoto důvodu je vhodné je skladovat v chladničce, případně ve vzduchotěsné nádobě, aby byly co nejméně vystaveny vzduchu. Tímto způsobem také zabráníte šíření vůně nakrájené cibule po chladničce.

A co česnek? Jeho žárovky, stejně jako cibule, preferují skladování v suchém, chladném a dobře větraném prostředí, jako je spíž. Zvláštní pozornost věnujte přímému slunečnímu záření: absolutně se nedoporučuje pro celé cibule česneku.

Cibule a česnek

Pokud naopak potřebujeme zachovat stroužky česneku, které jsou již řezanélednice je nejlepší možností, jak zachovat její čerstvost. Stejně jako u cibule je však vhodné skladovat česnek ve vzduchotěsné nádobě, aby byl chráněn a zabránil jiným potravinám absorbovat vůni.

Stroužky česneku můžeme skladovat v chladničce v průměru až 2 týdny. Je však třeba vzít v úvahu, že v chladničce se chuť česneku mírně mění a stává se jemnější.

Vyhněte se těmto 7 potravinám v lednici: avokádo a brambory

Může být avokádo uchováváno v chladničce? Ano, ale záleží na stupni zralosti, ve které je v době, kdy ji skladujemeNezralé avokádo by mělo být pokud možno uchováváno mimo lednici, dokud není zcela zralé. V opačném případě bychom zpomalili jeho zrání, což by znamenalo, že bychom museli dlouho čekat, než bychom ho mohli konzumovat.

Zralé avokádo, na druhé straně, může být uloženo v chladničce, pokud máme v úmyslu počkat pár dní před konzumací. Tímto způsobem bude jeho čerstvost přetrvávat déle.

Chcete-li jej nejlépe uložit do chladničky, bylo by dobré zabalit avokádo do ubrousku nebo papírového sáčku. Tímto způsobem se přebytečná vlhkost absorbuje a zabráníme tomu, aby naše avokádo dozrálo příliš rychle.

Avokádo v chladničce

Chladnička je také vhodná pro již otevřené avokádo, které lze po průchodu citronovým nebo olivovým olejem na buničinu udržovat v chladu, aby se zabránilo jeho oxidaci.

A co brambory? Jedná se o zeleninu, která vyžaduje jiný způsob konzervace než jiná zeleninaCelé brambory jsou ve skutečnosti nejlépe konzervovány v tmavém, chladném prostředí s dobrou ventilací. Při umístění do chladničky se škrob uvnitř brambor může rychleji přeměnit na cukr a změnit jeho chuť.

Pokud kvůli teplu není chladné místo pro jejich uložení, můžeme se rozhodnout pro chladničku, ale dávejte pozor, abyste brambory nenechali v chladničce déle než týden.

Rajčata a olivový olej

Dostáváme se k jídlu, o jehož zachování mnozí často diskutují: rajčata. Obecně se nedoporučuje skladování rajčat v chladničce, pokud nedosáhly vysokého stupně zralosti a chceme je skladovat ještě několik dní.

Proč není chladnička vhodná pro rajčata? Hlavně, jako chuť: nízká teplota může změnit strukturu a chuť rajčat, což je činí méně chutnými a strnulými. Chcete-li udržet naše rajčata v perfektním stavu, ideální je skladovat při pokojové teplotě a chránit je před přímým sluncem.

Rajčata

Nicméně, v případě, že rajčata jsou opravdu velmi zralá a potřebujeme je skladovat o něco déle, můžeme je dát do chladničky. Malý tip: před konzumací jednou z lednice nechte rajčata zahřát na pokojovou teplotu. Tímto způsobem bude chuť lepší.

A co olivový olejChladnička se v tomto případě absolutně nedoporučuje: olivový olej by měl být udržován v chladu a na tmavém místě. Chlad chladničky může ve skutečnosti způsobit, že olej bude hustší a zakalenější, nebo vést k tvorbě kondenzace uvnitř láhve, což by kvůli vlhkosti ohrozilo kvalitu našeho oleje.

Obecně platí, že olivový olej by měl být skladován při teplotě 20-25 ° ve vzduchotěsné nádobě a mimo přímé sluneční světlo.