Zalévání orchidejí: zde jsou dobré tipy školkaře, aby váš kultivar zdravý a svěží.

Orchidej je zimní rostlina a jedna z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších rostlin. Jeho elegance a květy z něj činí rostlinu, která potřebuje hodně péče. Pouze sledováním platných triků a tajemství školkařů je možné, aby žil po dlouhou dobu. Ne každý má zelený palec a čas potřebný k péči o orchidej, takže je dobré dodržovat dobré rady květinářství: zde je návod, jak udělat elegantní a rafinovanou orchidejovou rostlinu krásnou a svěží.

Orchidej, pokud ji takto zaléváte, stane se nesmrtelnou. Nikdy to nebylo tak krásné a svěží!

Orchidea

 

Orchidej je rostlina tropického a subtropického původu Ameriky. Je to rafinovaná, elegantní a smyslná rostlina. Existuje více než 20 000 druhů s různými barevnými odstíny, tvary a listy. Emblém elegance, orchidej má velmi jemnou strukturu a musí být udržována ve vlhkém prostředí.

Orchidej: význam světla

Orchidej je jednou ze zimních rostlin, které vyžadují sluneční světlo, ale ne přímo. Ve skutečnosti je to rostlina, která by neměla být vystavena na parapetu přímo vystavena slunečnímu záření. Kromě toho, orchidej zůstat svěží a růst zdravě, musí být držen mimo teplo radiátorů.

Orchidej: ideální teplota

Aby rostla zdravým a bujným způsobem, orchidej preferuje teplé mírné teploty a nepreferuje extrémně nízké teploty.

Orchidej: nejlepší hnojiva

Aby se jim dařilo, potřebují orchideje přírodní hnojiva a základní živiny, aby vyrovnaly všechny nedostatky. Mezi nejlepší přírodní hnojiva patří jak kávová sedlina, tak bramborová voda, které jsou bohaté na vitamíny a minerály.

Orchidej: řezání suchých větví

Pro posílení rostliny orchidejí, školky doporučují odstranit suché větve tak, aby květiny a listy mohly bez problémů růst od nuly. Kromě toho suché větvičky mají tendenci hníst a přitahovat spóry plísní, které se množí a tvoří plísně.

Zalévání orchidejí: zde je trik školkařů, aby to bylo silné a svěží

Školky doporučují zalévat orchidej třikrát nebo čtyřikrát týdně. Během letní sezóny je možné, že rostlina orchidejí vyžaduje větší počet zalévání. Pokud je půda velmi suchá a suchá, je možné přidat několik kostek ledu. Po zalévání je možné odpařit směs vody a jedlé sody na listy a květy.

Aby rostla zdravě a energicky, musí být orchidej umístěna v průhledném skleněném hrnci, který umožňuje, aby se kořeny rostliny opevnily.