Pokud máte rádi rostliny a cílem je, aby rostly zdravě a silně, existuje několik triků, které je třeba následovat, abyste měli bohaté kvetení a zdravé listy a kořeny. Konkrétně se ponoříme do toho, jak udělat orchideje kvetoucí nejlepším způsobem, vnitřní rostlina, která roste v bytě.

Orchidej – to je trik k hojnému kvetení a světlé, silné listy

Orchidea

Trik mít zdravé kořeny a květiny je jistě použít citron, citrusové plody, které se pro své tisíce použití obvykle chovají doma, ideální pro čištění listů orchidejí a především užitečné pro ochranu této rostliny před chorobami. Citron má ve skutečnosti dezinfekční účinek a udržuje pryč veškerý hmyz a škůdce, kteří mohou napadnout rostlinu. Kromě toho je bohatý na draslík a vitamín C užitečné pro pěstování listů orchideje, což je činí zelenějšími a lesklejšími.

Je však důležité vědět, že byste neměli nalít citronovou šťávu přímo na rostlinu, protože kyselina citronová v ní obsažená by ji mohla poškodit. První věc, kterou musíte udělat, je zředit citronovou šťávu vodou.

 

 

Orchidej - tajemství hojného kvetení a silných, zdravých listů

1. metoda

  • 10 kapek citronové šťávy
  • 200 ml vody
  • Bavlněné podložky nebo vata

Nalijte kapky citronu do nádoby obsahující vodu. Pak je bavlněná podložka namočena v kapalině a po stlačení se předává na listy rostliny. Disk musí být stlačen, aby se zabránilo absorpci přebytečné vody stonkem a listy.

Tento postup, který by měl být prováděn pouze jednou týdně, chrání rostlinu před hmyzem, jako je například košenila nebo třásně.

2. metoda

  • 200 ml vody
  • 3 kapek citronové šťávy

Přidejte citronové kapky do vody a nalijte směs do květináče jednou měsíčně. Můžete také nalít kapalinu získanou přímo do talíře orchideje, tímto způsobem se pomalu vstřebává. Také tento postup slouží k udržení hmyzu mimo rostlinu.

S těmito 2 alternativními triky máte orchideje se svěžími listy a květy.

Kde umístit orchidej doma pro dobré kvetení

Ale pro dobré kvetení a růst orchideje je nezbytné vědět, kam ji umístit doma, protože ji nikdy nebudete moci rozkvést v prostoru, kde nedostává dobrý počet hodin světla. Existují druhy, jako je Phalaenopsis, které vyžadují méně světla pro kvetení a jiné, jako je Cymbidium nebo Dendrobium, které potřebují mnoho hodin osvětlení denněMnohokrát je důležité změnit polohu tím, že vyzkoušíte nové místo s více světlem nebo měkkým osvětlením. Pro orchideje je ideální místo určitě na parapetu, tiše vystavené slunečním paprskům.

Existuje však rozhodující faktor pro dosažení zdravých a svěžích květů: trpělivost. Orchidej je jednou z nejkrásnějších květin v rostlinném světě, ale je také jednou z nejrozmarnějších. Takže musíte strávit spoustu času a postarat se o to.