Pokud vás zajímá, jak mít svěží rostliny plné květin, můžete se podívat do spíže, zjistíte, že možná máte správnou ingredienci. Vynikající přírodní hnojivo představuje sůl Epsom. Ano, tento minerál je pro rostliny skutečným všelékem.

Tento minerál díky svému speciálnímu složení je schopen poskytnout rostlinám všechny živiny, které potřebují. Ve skutečnosti se epsomská sůl skládá hlavně ze síranu hořečnatého a síranu draselného. Tyto živiny jsou nezbytné pro růst a vývoj rostlin.

Proč hnojit rostliny epsomskou solí

Ale pojďme poznat konkrétněji jeho vlastnosti. Začněme tím, že jedním z hlavních důvodů pro jeho použití je přítomnost hořčíku. Hořčík pomáhá rostlinám lépe absorbovat živiny z půdy a růst svěží.

Podílí se také na produkci rostlinného hormonu zvaného auxin, který reguluje růst rostlin. Přidání epsomské soli do půdy pak může stimulovat produkci květin a ovoce, čímž se zlepší výnos plodin.

hnojivo

Kromě hořčíku je síran draselný nalezený v soli Epsom další klíčovou živinou pro rostliny. Draslík se podílí na mnoha životně důležitých funkcích rostlin, včetně absorpce živin, regulace vodní bilance, fotosyntézy a odolnosti vůči chorobám.

Existuje několik způsobů, jak jej použítPrvní je posypat 2 lžíce na základně rostliny a opakovat operaci každé 2 měsíce. Tuto metodu lze použít pro následující rostliny: azalky a rododendres, růže, rajčata a papriky a stromy.

Druhou metodou je smíchat 1 nebo 2 lžíce soli Epsom se 4 litry padající vody a zalévat rostliny tímto roztokem 1 krát za měsíc. Tento roztok lze také použít jako sprej na listy. Tuto metodu lze aplikovat na: růže, trávník, rajčata a pokojové rostliny.