Zlověstné přírodní hnojivo, které stojí jen 10 centů nebo tak. Ano, čtete správně! S několika mincemi je možné, aby naše rostliny znovu kvetly, aby byly zdravé, svěží a vitální. I méně zkušení zahradníci vědí, jak důležité je hnojivo pro zdravý růst rostlin a květin, ale které?

Na trhu je jich mnoho, většina z nich je na chemické bázi: stojí to za to? Určitě fungují, ale za jakou cenu pro životní prostředí? Ideální volbou je přírodní hnojivo a ještě lépe nízké náklady. Níže vám řekneme, jak udělat velmi snadný, ale s úžasnými efekty.

S jedlou sodou vytvoříte úžasné přírodní hnojivo!

Bikarbonát v rostlinách

Řekli byste to někdy? Mezi tisíci způsoby použití jedlé sody je také hnojivo. Všichni máme nějaké v kuchyňské spíži a pomáhá nám to vyřešit mnoho malých a velkých obtíží každého dne, ale řekněte pravdu, ani jste netušili toto použití, že?

A místo toho vám řekneme, jak za chvíli vyrobit přírodní hnojivo na bázi jedlé sody, které v krátké době způsobí, že vaše rostliny znovu rozkvetou, a to i ty nejvíce otlučené. Jediné, co musíte udělat, je dát do litru vody ekvivalent čajové lžičky sódy na pečení, dobře protřepat a dokonale rozpustit.

Zde je připraven. Zalévejte rostliny tímto roztokem jednou měsíčně a buďte ohromeni! Směs je mimo jiné vynikajícím odstrašujícím prostředkem proti houbám a škůdcům. Je to jeden z triků, které nejčastěji používají školkaři a odborní “zelené palce”, stačí to zkusit!

Metoda číslo dvě: zkuste to hned!

Bikarbonát v rostlinách

 

Směs jedlé sody a vody, kterou jsme právě odhalili, může být také použita jiným způsobem. V tomto případě ji musíte dát do spreje a odpařit listy vašich rostlin, zelené i kvetoucí.

Tímto způsobem se nejen stanou silnějšími a energičtějšími, ale budou zcela bez hub a škůdců. Stačí to udělat jednou za měsíc a výsledky jsou zaručeny. Takže, jak vidíte, není třeba se uchýlit k chemickým hnojivům, když máte po ruce tak snadné, platné a levné. Jedlá soda, která by nikdy neměla chybět doma, stojí jen pár centů a opravdu slouží mnoha věcem.

Zejména toto hnojivo je účinné a naprosto neškodné pro životní prostředí, bylo by opravdu škoda ho nepoužívat.