Zde je odhalena asijská metoda, která má bílou kůži a bez skvrn nebo nedokonalostí. Podívejme se, jak to udělat.

Rajčata

Chcete mít bílou pleť bez skvrn a skvrn? Můžete ji snadno získat s přírodními ingrediencemi a v několika krocích. Uvidíme, jak vyrobit domácí krém s přirozenými bělícími vlastnostmi.

Dokonalá pleť po staletí

Bílá kůže hrála významnou roli v lidské historii v různých kulturách a obdobích. Než budete pokračovat, je dobré upřesnit, že termín “bílá kůže” znamená zářivou a neposkvrněnou pleť, obecně typickou pro asijské populace, známé svou porcelánovou pletí.

Ve starověkém Řecku byla bílá kůže považována za znamení krásy a šlechty. Řecké ženy se snažily udržet svou pleť čistou a zářivou tím, že se vyhýbaly vystavení slunci a používaly výrobky pro péči o pleť vyrobené z mléka a medu.

Mléko pro péči o pleť

Následně v evropském středověku byla bílá kůže považována za symbol vysokého společenského postavení. Lidé, kteří pracovali venku, jako například rolníci, měli tmavou pleť kvůli slunečnímu záření, zatímco šlechtici se zakrývali oblečením a deštníky, aby si udrželi světlejší kůži.

V osmnáctém a devatenáctém století byla bílá kůže symbolem sofistikovanosti a jemnosti mezi evropskými a americkými ženami. Ženy používaly deštníky a klobouky, aby se chránily před sluncem a používaly krémy na bělení pleti, aby udržely svou pleť světlou.

Ale historie ne vždy viděla pleť jako nevinnou krásu. Ve dvacátém století byla bílá kůže v některých kulturách spojována s rasovou nadřazeností, což podporovalo nepodloženou teorii nadřazenosti bílé rasy na základě fyzických charakteristik.

Dnes, daleko od myšlenky rasové diskriminace, je bílá kůže v mnoha kulturách nadále považována za symbol krásy a sofistikovanosti, ale je důležité vědět, že existují také hnutí, která se snaží podporovat krásu všech typů pleti bez rozdílu barvy. Když jsme to řekli, podívejme se, jak získat bílou kůži a bez nedokonalostí v několika jednoduchých krocích.

Jak mít bílou pleť bez nedokonalostí

Na trhu existuje mnoho produktů, které slibují bělení pokožky od skvrn a nedokonalostí, ale většina z nich obsahuje mnoho složek a často se nedoporučuje používat je v létě. Dnes uvidíme, jak udělat krém doma, aby měl porcelánovou pokožku.
Vše, co potřebujete, je rajče, brambory, kukuřičný škrob, mandlový olej a přírodní mýdlo.

Proces je opravdu velmi jednoduchý. Budete muset dostat struhadlo a začít strouháním středně velkého rajčete v misce.

Rajčata pro bílou kůži

Rajčata jsou bohatá na vitamín A, B a C, užitečné pro stimulaci syntézy kolagenu. Pak přeneste rajče do gázy a dobře ji vytlačte, aby šťáva vyšla ven. Pak oloupeme brambor, nastrouháme a postupujte podle stejného postupu s gázou, abyste extrahovali veškerou šťávu.

Oba extrakty dobře promíchejte a za míchání přidejte v malých dávkách lžíci kukuřičného škrobu.

Poté nalijte směs do nelepivé pánve a zahřívejte asi 3 minuty. Vyjměte hrnec z tepla a rošt 2 lžíce mýdla ve směsi, dobře promíchejte, aby se promíchal. Nechte vše odpočívat nejméně 10 minut, po kterém budete muset přidat lžíci mandlového oleje, aby se směs promíchala.

Bílý krém na pleť

Poté si vytvoříte masku, kterou si kartáčem rozložíte na obličej, dekolt a krk. Maska by měla být ponechána po dobu nejméně 30 minut, po které může být odstraněna teplou vodou. Může být použit až 3krát týdně a může být skladován ve vzduchotěsné nádobě a uložen v chladničce.