Ne každý z nás má zelený palec, aby pěstoval zdravé a svěží rostlinyBrambořík je královnou zimních rostlin, která svými květy s jasnými chromatickými odstíny osvětluje chladné a ponuré dny. Brambořík je kultivar, který vyžaduje zvláštní pozornost, ale jaká je ideální pozice pro pěstování této rostliny zdravé a svěží? Pojďme to zjistit.

Brambořík: aby rostl silný a zdravý, to je to, co potřebuje

Brambořík

Královna zimních balkonů a záhonů je právě ona – rostlina cyklámen. Patří do rodiny Primulaceae, brambořík je spontánní květina a rostlina, která pochází z žárovky a ne ze semen. Je snadno rozpoznatelný svými květy, které mohou mít různé chromatické odstíny, od fialové po červenou, od fuchsie po bílou. Listy bramboříku se také vyznačují pruhovaným zeleným zbarvením as odstíny stříbrné barvy. Ve Středozemním moři existuje mnoho druhů bramboříků, nejrozšířenější je persicum.

Kvetení je vytrvalé, což znamená, že po celý rok můžete vidět cyklámenské květy a listy, které se vyrábějí pravidelně. Zejména tato rostlina klíčí od září do dubna až května. Brambořík preferuje vlhká a chladná místa. Je důležité fyzicky odstranit sušené květiny a listy tak, aby zůstal prostor pro růst nových. Rostlina by měla být ponechána vlhká a měla by být denně zavlažována, aniž by ji nechala hníst. Je to květinová rostlina, která vyžaduje zvláštní pozornost, aby rostla zdravě a svěží.

Brambořík: to je místo, kde ho musíte umístit, abyste ho měli krásný, silný a svěží

Brambořík

Rostlina bramboříku preferuje vlhké a polostínované oblasti, nikdy v přímém kontaktu se slunečním zářením. Chcete-li mít zdravé a svěží květy a listy, je nutné umístit cyklámen do prostředí, jehož teplota se pohybuje mezi 13 ° C a 18 ° C.

Během zimní sezóny je dobrou radou školkařů a květinářů umístit brambořík do domácího prostředí. Je dobré vyhnout se umístění rostliny v blízkosti radiátorů, jejichž teplo by mohlo poškodit listy a květy rostliny. Brambořík preferuje vaření, zejména je lepší umístit ho do blízkosti oken. Dobrou radou zahradnických odborníků je hledat dobrou rovnováhu mezi teplotou a světlem.

Aby rostlina cyclamen rostla zdravě a svěží, vyžaduje použití sódy na pečení, která vám umožní dezinfikovat stěny hrnce a zabránit tvorbě bakterií a hub, které mohou ohrozit zdraví rostliny. Jedlá soda je přírodní, zelený a ekonomický fungicid. Pokud jde o hnojení, je dobré použít kávovou sedlinu k hnojení půdy bramboříku.