Všechny zdravé orchideje zažívají žloutnutí dolních listů, když staré listy zemřou. Žluté listy však mohou být také známkou mnoha problémů. Pokud vaše orchidej nyní zvadla, existuje lék na obnovu rostliny a spočívá v použití složky, o které byste nikdy nepomysleli!

Peroxid vodíku pro orchideje se ve skutečnosti používá jako prostředek k léčbě a prevenci chorob rostlin. Zalévání takovým roztokem poskytuje listům a kořenům plné nasycení kyslíkem, které obyčejná voda není schopna udělat.

Jak se starat a pěstovat orchidej s touto složkou!

Orchidej, trik školkařů, aby byla plná květin po celé léto

Než uvidíme, jak obnovit zvadlou orchidej, zde jsou výhody, které má peroxid vodíku na rostliny a kdy se používá. Zalévání orchidejí peroxidem vodíku je užitečné, protože:

  • zabíjí škůdce a léčí rostlinu,
  • hnojit substrát,
  • urychluje růst květin,
  • působí jako fungicid,
  • nasycuje půdu kyslíkem,
  • posiluje malé kořeny.

U domácích rostlin se peroxid používá jako prostředek boje proti chorobám nebo škůdcům.

Semena navlhčete peroxidem vodíku

Peroxid vodíku se již používá v první fázi, ve fázi zpracování semen orchidejí před setím. Nasycuje semena kyslíkem, posiluje je a stimuluje jejich růst. Použití produktu má příznivý účinek na květ.

Chcete-li namočit semena, budete potřebovat:

  • 3% peroxid vodíku – 25 kapek,
  • voda – 250 ml.

Semena se namočí do výsledného roztoku, po 30 minutách se extrahují a promyjí vodou.

Zalévejte květiny peroxidem vodíku

Obvykle se používá voda z vodovodu, rostliny milují a potřebují přirozené zavlažování, poskytované dešťovou vodou nebo stejným roztokem peroxidu, který obsahuje celou sadu stopových prvků nezbytných pro správný vývoj a růst.

Před použitím by měl být výrobek zředěn vodou, aby nedošlo k poškození citlivých listů orchideje. Za tímto účelem se 2 lžíce smísí s 1 litrem vody. Tento roztok se stříká po celý rok, ale ne více než jednou týdně. Peroxid stimuluje růst orchidejí. Je žádoucí stříkat a zalévat květiny na dobře větraném místě.

Pokud vaše orchidej uschla, je zde způsob, jak ji oživit!

Orchidea

Pokud vaše orchidej uschla, odstraňte zažloutlé listy pomocí sterilizovaných nůžek a odstraňte všechny suché části rostliny. Vytáhněte rostlinu z hrnce a přeneste ji do sklenice a naplňte vodou pod límec (kromě kterého se tvoří kořeny a listy).

Snažte se namočit límec, jinak riskujete hnilobu celé rostliny (obvykle stačí 3-4 cm vody). Nyní vyjměte rostlinu ze skla a přidejte 1 cm peroxidu vodíku do vody, promíchejte a znovu přeneste kus rostliny.

Hladina kapaliny by nikdy neměla překročit límec. Teď už jen musíme počkat. Obvykle to bude trvat nejméně měsíc a půl, než uvidíte první výsledky. Tento lék bude fungovat, když uvidíte, že části kořenů, které byly dříve žluté, se vrátily zelené a narodí se také nové. V tomto okamžiku můžete obnovit orchidej ve sterilizované nádobě.

Naplňte kousky kůry asi 2/3 hrnce, přeneste rostlinu a naplňte pod límcem kůrou. Poté postříkejte kůru, dokud voda nevyteče, a umístěte ji do jiné dekorativní vázy nebo ad hoc.

Peroxid vodíku poskytuje orchideji všechny potřebné stopové prvky. Při jeho použití nejsou potřeba žádná další hnojiva. Kyslík, který je součástí peroxidu vodíku, má škodlivý účinek na bakterie, spory a škůdce, které chrání květiny. Kyslík také nasycuje půdu, což způsobuje rychlý růst květin.