vánoční hvězda

Pokud existuje rostlina, která více než kterákoli jiná představuje vánoční období, je to nepochybně vánoční hvězda. Tato rostlina nám dává barevné a krásné květiny, ale mnozí z nás se snaží udržet ji naživu v průběhu času.

The vánoční hvězda je okouzlující rostlina, která má tmavě červené listy. To z něj dělá velmi populární rostlinu v tomto období.

Chcete-li ji udržet naživu po dlouhou dobu, stačí jí poskytnout správnou péči. Dnes chceme vysvětlit, že vánoční hvězda bude každý rok kvést svěží a barevná s těmito 3 jednoduchými triky od školkařů.

Kdo řekl, že v zimě nemůžeme mít krásné a kvetoucí rostliny? Ačkoli mnoho rostlin prochází vegetativní klidovou fází v tomto období, naštěstí mnoho dalších nám dává barevné a okouzlující květiny.

Ve skutečnosti, i když nás jeho jméno může uvést v omyl, můžeme udržet vánoční hvězdu svěží nejen během prázdnin.

Mnozí z nás se obávají, že s nástupem chladného počasí rostliny nemohou přežít. Musíme však vědět, že je kupuje jen málokdo, ale jedná se o 4 nejchladnější pokojové rostliny.

Pokud se chceme dozvědět více a objevit všechny triky pro vždy nádhernou vánoční hvězdu, pokračujme ve čtení článku.

Vánoční hvězda bude kvést každý rok svěží a barevné s těmito 3 jednoduchými triky pro školky

Za prvé, jakmile je zakoupena nebo přijata jako dárek, musí být tato rostlina osvobozena od dekorativního papíru, ve kterém je zabalena. Ať už se jedná o papír, tkaninu nebo plast, dusí to rostlinu změnou její teploty.

Určitě jsme si všimli, že mnoho obchodů má zvyk stříkat listy vánoční hvězdy třpytkami a třpytkami. I když je wow efekt jistý, může to rychle poškodit naši rostlinu, což vede k tomu, že ztratí své listy brzy.

Abychom se tomuto problému vyhnuli, čistíme listy a  listeny roztokem vody a marseillského mýdla. Jemně je očistěte pomocí bavlněného tamponu, abyste odstranili třpytky. Tato metoda je také užitečná pro udržení škůdců pryč.

Prořezávání na jaře

Po prázdninách budou padat zelené listy. Instinktivně se mnozí z nás mohou rozhodnout rostlinu vyhodit. Ve skutečnosti stačí jen uvést do praxe nějaké triky, aby vánoční hvězda byla vždy svěží i v nadcházejících měsících. Na jaře můžeme řezat holé větve ve výšce 15 centimetrů od země. K tomu nepoužíváme nůžky, ale dobře naostřenou čepel. Tímto způsobem se okraje stonku neohýbají dovnitř a nepoškodí. Bude velmi důležité chránit ruce rukavicemi, aby je latex nedráždil.

Dekantace před létem

V květnu můžeme rostlinu přesadit do kameninového květináče pomocí univerzální půdy. Můžeme ji přenést venku v částečném stínu a hnojit ji 2x měsíčně. Pokud rostlina roste příliš mnoho, praktikujeme pravidelně malé řezy, nejpozději však v měsíci srpnu. Právě v tomto měsíci začíná fáze, která předchází kvetení a prořezávání v této době by mohla ohrozit jeho růst.

S první zimou na podzim přivedeme rostlinu zpět do domu tím, že jí poskytneme maximálně 8 hodin denně přirozeného světla. S těmito jednoduchými triky budeme mít vánoční hvězdu, která je vždy krásná na závist.