Orchideje, jak víme, patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny, ale také mezi nejobtížněji pěstovatelné. Je to tak i pro ty, kteří se mohou pochlubit takzvaným “zeleným palcem”, natož pro méně zkušené zahradničení. Tak co dělat, vzdát se této krásné rostliny? Není zač!

Existují jednoduché tipy a triky, které, pokud jsou správně uvedeny do praxe, mohou pomoci nejen pěstovat orchidej, ale také prodloužit její životnost po celá léta. Chcete-li nám poskytnout mnoho tipů v tomto smyslu, jsou především nejzkušenější školky. Níže odhalujeme trik, vlastně přírodní složku, která, pokud je pravidelně podávána orchideji, způsobuje, že žije zdravě a svěží až o 5 let déle.

Zdravá orchidej, která vám vydrží až o 5 let déle? Stačí nalít šálek této kapaliny!

Mrtvá orchidej, nalijte lžíci této složky, abyste ji přivedli zpět k životu!

To, že orchideje jsou krásné květiny, je nesporné, ale stejně tak jistota, že udržet je zdravé není vůbec snadné. Tyto nádherné rostliny, z nichž nejběžnější v domácnostech je druh Phalaenopsis, mají specifické potřeby.

Za prvé, osvětlení a teplo: orchidej miluje světlo a teplo, které nesmí nikdy chybět. Pak je zde zavlažování, které musí být hojné a konstantní, ale vyhnout se stagnaci, což způsobuje hnilobu kořenů. Konečně je tu zlověstná metoda školek, kterou odhalujeme níže: zcela přirozené a velmi snadno realizovatelné, díky tomu budou vaše orchideje žít mnohem déle. Vidět znamená věřit.

Zdravá orchidej: zde je přírodní směs, kterou je třeba připravit, a tipy, jak ji využít naplno

Banány v orchidejích

Chcete-li připravit fantastickou povzbuzující a výživnou směs, kterou doporučujeme v tomto článku, potřebujete pouze dvě složky, a to jablko a list aloe vera. Důkladně umyjte a nakrájejte na poměrně malé kostky jak jablko, tak list aloe, pak vše vložte do hrnce a přikryjte vodou. Nechte to chvíli macerovat, po kterém je hotovo. Naplňte získanou kapalinu a zalévejte rostliny s ní, v průměru jednou týdně (neexistují žádné kontraindikace). Je to dobré jak pro hrnkové rostliny, jako jsou orchideje, tak pro zahradní rostliny.

Jablko je bohaté na vitamíny a minerální soli, aloe je silný přírodní antibakteriální; Tato směs je ideální pro poskytování výživy a prospěšných látek, které rostliny potřebují. Pokud dáváte přednost, můžete jablko, které by bylo lepší zvolit červené a šťavnaté, jablečným nebo jablečným jablečným octem, účinek je totožný. Vyzkoušejte směs na svých orchidejích a nechte se ohromit výsledky!