Stačí se spolehnout na tuto velmi účinnou metodu, abyste měli překvapivé množení citronů: zkuste tomu věřit.

Citrony, jak je množit

Mezi ovocem, které obohacuje zahrady a zeleninové zahrady, jsou jistě citrony, široce používané v kuchyni k ochucení pokrmů a také k přípravě nápojů, jako je limonáda. Citrony jsou také výjimečným zdrojem výhod, a proto jim v našich domovech nikdy nechybí. Abychom však zajistili, že naše citroníky budou mít neustálý růst, abychom zajistili nepřetržitou produkci citronů, musíme dodržovat některé tipy a také některé metody, které zkušení pěstitelé velmi dobře znají. Po jednom z těchto jednoduchých řešení se citrony množí a budou také obzvláště chutné.

Násobení citronů, s touto metodou je velmi jednoduché: zde je návod, jak to udělat

První věc, kterou musíte udělat, je vzít větvičku citronové rostliny a nakrájet ji na malé kousky pomocí střihu. Malé kousky větvičky musí být zcela očištěny od listů.

Citróny

Dalším krokem je místo toho vzít cibuli, oloupat její část a opatrně a energicky ji otřít na povrchu kousků větve, které jsme právě odřízli.

Po tomto kroku jdeme připravit náš hrnec, který musí být naplněn půdou. Vytvoříme prsty malou díru uprostřed a vložíme do tohoto prostoru čajovou lžičku kořenového hormonu, velmi populárního stimulačního gelu používaného k růstu kořenů.

Po aplikaci kořenového hormonu můžeme vložit tři kusy větve do půdy a dbát na to, aby byly dobře vzdáleny. Zbývá jen uzavřít vše s větším množstvím zeminy a najít správné místo pro umístění našeho hrnce.

Co bychom teď měli dělat? Je zřejmé, že náš hrnec potřebuje vodu, takže začneme zalévat půdu, abychom zajistili kořenům správnou výživu. Tuto operaci opakujeme vždy, když je potřeba, a čekáme, až se objeví první výhonky.

Obvykle musíte počkat asi měsíc, než uvidíte, že z hrnce vyklíčí první sazenice. Když jsou naši zelení přátelé úplně venku, můžeme je vyzvednout, samozřejmě si dávejte pozor, abychom je nezničili.

Všechny výhody citronů: lavina vlastností

Můžeme také vyprázdnit hrnec, vždy s velkou pochoutkou, a vytáhnout sazenice z půdy, aniž by došlo k poškození kořenů. Touto jednoduchou metodou získáme sazenice citronu, které zaručí množení těchto mimořádných citrusových plodů.

Citron, jak již bylo zmíněno, je jednou z nejlepších potravin pro naše tělo, vzhledem k mnoha příznivým vlastnostem. Za prvé, toto citrusové ovoce je bohaté na vitamín C, což zaručuje vynikající antioxidační účinek.

Kromě toho, užívání citronu také umožňuje lepší trávení a čištění těla. Citron také snižuje hladinu špatného cholesterolu, chrání před bolestmi v krku a chrání močové cesty před možnými infekcemi.

Konečně, citron je všelék na nachlazení a je často také indikován pro zdraví kůže, vzhledem k jeho vynikajícímu antimikrobiálnímu a antibakteriálnímu účinku. Proto je vhodné využít metodu množení těchto citrusových plodů.