S těmito triky je udržíte mimo váš domov.

 

Škorpióny jsou stvoření, která mohou být riskantní. Na světě existuje více než 2000 různých druhů škorpiónů a některé z nich mohou zabít člověka. Nicméně, škorpióny nalezené v Itálii obvykle nejsou nebezpečné.

Může se stát, že si všimnete jejich přítomnosti v domě. Jedná se o malá zvířata, která se drží mimo světlo a hluk, takže chodí hlavně v noci, aby hledali jídlo.

Abychom je odstranili z našeho domácího prostředí, lze uvést do praxe řadu opatření, aby se zabránilo vytváření příznivých podmínek pro ně, a proto je přilákat do domu.

Z tohoto důvodu proto není nutné okamžitě se uchýlit k průmyslovým výrobkům, které mohou poškodit je a životní prostředí.

Podívejme se, co dělat.

  1. Větrání: škorpióny jsou zvířata, která preferují vlhká místa, z tohoto důvodu je vhodné větrat domácí prostředí co nejvíce otevřením dveří a oken několik hodin během dne.
  2. Vyhněte se tomu, co je přitahuje: milující vlhkost, důležitým zdrojem přitažlivosti pro škorpióny je voda. Takže se snažte nenechávat vodu v umyvadlech nebo talířích při zavlažování rostlin. Kromě toho odvádí hmyz, jako jsou pavouci a mravenci, na které se živí škorpióny.
  3. Odstraňte úkryty: pokud si všimnete prasklin nebo otvorů ve stěnách, bylo by vhodné je zasunout a / nebo zavřít. Ve skutečnosti jsou tyto malé tmavé a vlhké rokle ideálním prostředím pro jejich úkryty.
  4. Insekticid: pokud si všimnete jejich přítomnosti v domě a nemůžete je odstranit jiným způsobem, můžete vždy použít přírodní insekticidy, které mají být aplikovány v postižených oblastech, aby je vůně držela pryč.