Několik praktických rad, jak mít silnější a nádhernější růže.

 

Růže jsou možná nejběžnější a oceňované květiny. Jejich rostlina se často pěstuje v zahradě, ale pro ty, kteří nemají velké prostory, je možnost udržet ji i na balkoně nebo terase.

Chcete-li si vychutnat a ocenit své nádherné květiny, tato rostlina potřebuje zvláštní pozornost, zejména když je držena v prostředí, jako je balkon.

Podívejme se tedy, jak to udělat, aby kvetlo co nejlépe.

  1. Čištění: i listy rostliny růže je třeba vyčistit, aby se zabránilo napadení škůdci. K tomu připravte roztok s 30 gramy marseillského mýdla (vločky nebo strouhané) a 500 ml vody a použijte čisticí hadřík. Můžete to dělat pravidelně, například jednou za 3 týdny.
  2. Světlo: Vystavení slunečnímu záření je důležitým faktorem, pokud jde o květy. Zejména rostlina růže potřebuje dostatek přímého světla denně (4-5 hodin), proto ji umístěte do světlé oblasti terasy.
  3. Hnojiva – není pochyb o tom, že rostlina potřebuje sílu k rozkvětu. To přichází díky živinám, které mohou být doplněny organickými hnojivy, jako je kávová sedlina: rozložte je na zem a mokré.
  4. Prořezávání: po prvním kvetení, na začátku jara, by měly být odstraněny suché a slabé větve, aby se zajistilo, že rostlina soustředí veškerou svou energii na růst nových pupenů.