Stále jste v čase zasadit tulipánové žárovky. Musíte jen věnovat pozornost těmto detailům.

 

Tulipány jsou známé květy, charakterizované dlouhými stonky a květy, které mohou mít různé odstíny barvy, od žluté přes růžovou až po červenou.

Ideální období pro výsadbu tulipánové žárovky je podzim, ale s nezbytnými opatřeními je možné to udělat, i když jsou teploty chladnější.

Tak uvidíme, jak to udělat.

  1. Nákup: Při nákupu tulipánových žárovek se ujistěte, že jsou neporušené a zdravé. Neměly by mít měkkou strukturu nebo známky houby nebo nemoci.
  2. Půda: půda hraje zásadní roli, nesmí být příliš kompaktní nebo příliš vlhká. To by mohlo způsobit, že žárovka hnije ještě předtím, než kvete.
  3. Vypouštění: právě proto, že se žárovka obává přebytečné vody, je dobré, aby půda, která ji hostí, byla vybavena odvodňovací složkou.
  4. Vzdálenost: pokud jsou vysazeny v květináčích, ujistěte se, že žárovky nejsou příliš blízko u sebe a že mají nejvíce špičatou část k sobě. Pokud máte v úmyslu zasadit je do zahrady, dejte je do správné hloubky (asi 10 cm) tak, aby je silná vrstva půdy chránila před příliš nízkými teplotami.
  5. Voda: pokud je půda již dostatečně vlhká, není třeba vodu ihned po výsadbě žárovek. Pak v případě potřeby počkejte několik dní.