Voda, elektřina, teplota a další. Zde je to, co je třeba věnovat pozornost, aby Spathiphyllum kvetl.

 

Spathiphyllum, také známý jako Lily míru, je velmi běžná a ceněná pokojová rostlina, známá především svým charakteristickým bílým květem.

Pokud si chcete vychutnat tyto nádherné květiny, je o tom několik věcí, které byste měli vědět.

Podívejme se, které.

  1. Období: Spathiphyllum obvykle kvete dvakrát ročně; brzy na jaře a na začátku podzimu. Je zřejmé, že tento aspekt se může měnit v závislosti na rozmanitosti rostliny.
  2. Stáří rostliny: Spathiphyllum, který kvete, je obvykle zralá rostlina (od 12 měsíců dále), uprostřed svého vývoje. Rostliny, které jsou příliš mladé, ještě nemají všechny prvky potřebné k produkci květin.
  3. Světlo: stejně jako u všech rostlin, i pro Spathiphyllum je světlo jedním z nejdůležitějších faktorů pro jeho pohodu, a proto pro kvetení. Zejména Spathiphyllum miluje nepřímé světlo, takže může být uchováván uvnitř ne příliš daleko od velkého okna.
  4. Živiny: Pokud není rostlina Spathiphyllum důkladně krmena, bude mít jistě potíže ve fázi kvetení. Za tímto účelem je proto vhodné pravidelně a pravidelně doplňovat organickými hnojivy.
  5. Teplota: Spathiphyllum je rostlina také známá svou schopností odolávat teplu. Jeho ideální teplota může také dosáhnout maximálně 24 stupňů.
  6. Voda: příliš málo nebo hojné zalévání může způsobit nepohodlí rostlině. Nejlepší způsob, jak zjistit, kdy dát vodu do vašeho Spathiphyllum, je cítit půdu a ujistit se, že je vlhká několik centimetrů pod povrchem.
  7. Repotting: velmi často i půda, ve které se rostlina nachází, může hrát důležitý faktor. Pokud jste to ještě neudělali, nebo jste to neudělali po dlouhou dobu, zkuste to přesadit novou půdou.