Víte, jaké jsou výhody kompostu? A jak z nich vytěžit maximum?

 

Kompost je přírodní hnojivo, druh půdy získané kompostováním (odtud název) odpadu a organického odpadu.

Nahrazuje v zahradnictví komerční a průmyslové výrobky na trhu, protože je bohatý na vlastnosti a výhody pro rostliny.

Podívejme se tedy konkrétně, co jsou a jak je správně používat pro naše rostliny.

  1. Živiny: Kompost obsahuje hlavně řadu důležitých živin pro rostliny. Ty jsou zásadní pro proces růstu a rozvoje; Přispívá také k úrodnosti půdy.
  2. Pesticidy: méně známou, ale neméně důležitou funkcí kompostu je přírodní pesticid. Výše uvedené živiny pomáhají posilovat rostliny a snižují pravděpodobnost vzniku nemocí a trpí útokem pesticidů.
  3. Vypouštění: použití kompostu může také přispět ke zdraví samotné půdy, a tím i ke zdraví rostliny. Ve skutečnosti činí půdu méně kompaktní a tvrdou, což upřednostňuje její schopnost odvádět přebytečnou vodu.
  4. Kořeny: Pokud se chystáte zakořenit některé řízky, kompost může být v tomto procesu velkou pomocí. Pak umístěte řízky do směsi půdy a kompostu, abyste vyvinuli zdravé, silné kořeny.
  5. Jak jej používat: aby bylo zajištěno plné využití výše popsaných vlastností, musí být kompost používán správně. Chcete-li jej aplikovat, musíte “kopat” lehce v horní vrstvě půdy, ve které je umístěna vaše rostlina, zde vložte dávku kompostu a pak promíchejte s půdou. Nakonec dejte vodu. Tento proces můžete opakovat každých 20-25 dní.