Chcete-li zbavit domácí rostliny škůdců, existuje velmi účinný přírodní prostředek.

Odstranění škůdců z rostlin

Chcete-li odstranit škůdce z rostlin, můžete se uchýlit k jedné z mnoha přírodních metod DIY. Škůdci jsou jistě nepřátelé rostlin, protože způsobují různé nemoci. K jejich vymýcení lze vyrobit přírodní antiparazitní směs.

Chcete-li vědět, jak připravit takovou účinnou směs k odstranění parazitů, doporučuji vám pečlivě přečíst zde uvedený postup.

Druhy rostlinných škůdců

Škůdci při napadení rostliny, živí se její mízou a pomalu ji přenášejí Mezi hlavní škůdce rostlin patří roztoči. Různé druhy hmyzu, roztočů a hub mohou velmi vážně poškodit zdravotní stav rostlin.

Rozpoznání rostlinných škůdců je velmi důležité zasáhnout včas. Existují známky, které mohou odhalit přítomnost parazitů, které pohlcují listy a květy. Červené pavouky jsou malé roztoče s osmi nohami, které zamořují zeleninu a ovoce. Způsobují vysychání listů a smrt rostlin. Chcete-li odstranit červené pavouky, odstraňte listy a použijte česnek jako insekticid, který má být nastříkán na rostlinu.

Whitefly, je škůdce, který postihuje citrony, muškáty a orchideje. Je to hmyz, který produkuje medovici, bílou látku, s níž vyplňuje listy, aby se změnily na žlutou a spadly. Prostředkem proti tomuto škůdci je infuze česneku nebo jablečného octa. Košenila se šíří teplem a vlhkostí, napadá rostliny a produkuje medovici, která přitahuje houby a jiné škůdce. Chcete-li porazit tyto parazity, jednoduše vyčistěte napadené oblasti bavlnou namočenou v ethylalkoholu.

Housenky, které požírají jemné listy rostlin, mohou být odstraněny promytím rostliny směsí černého pepře a vody. Mšice nebo vši, zbožňují růže, drží se na stonku a sají svou životodárnou krev. Chcete-li je odstranit, stačí dát do zahrady berušky, které jsou dravci takových parazitů nebo použít přírodní sprej na bázi přesličky, neemového oleje nebo Marseille mýdla.

Škůdci rostlin

Přírodní směs proti rostlinným škůdcům

V jarním období mohou být rostliny, které jsou drženy na balkóně nebo v zahradě, napadeny škůdci. Chcete-li vytvořit platné DIY antiparazitikum, stačí vzít asi 200 gramů listů kopřivy, několik gramů vloček mýdla Marseille a asi litr vody.

Kopřiva a mýdlo mají schopnost udržet hmyz a parazity pryč a eliminovat všechna vejce. Chcete-li vytvořit směs proti škůdcům, nechte listy kopřivy macerovat několik dní v teplé vodě. Po filtraci šťávy z kopřivy přidejtemýdlo caglie a vše promíchejte.

Jakmile vytvoříte směs, můžete se rozhodnout postříkat baldachýn rostlin napadených škůdci. Repelent by měl být používán přibližně každé tři dny, dokud paraziti nezmizí. Taková směs proti škůdcům zeleně se ukazuje jako účinná proti mnoha druhům škůdců.

Odstraňte škůdce

Přírodní antiparazitika

Chcete-li zbavit rostliny obávaných škůdců, je lepší uchýlit se k přírodním prostředkům než pesticidy, které jsou škodlivé pro rostliny a lidi. Esenciální oleje, rozptýlené na listech nebo odpařené v rostlinách, jsou platným prostředkem proti škůdcům. Zejména neem, levandule a malaleuca olej jsou vynikající přírodní oleje s odpuzujícím účinkem.

Chcete-lis nimi bojovat přirozeným a ekologickým způsobem, můžete použít česnekový macerát, velmi užitečný pro svou antibakteriální sílu. Macerát kopřivy, kvůli své bodavé síle, je vynikajícím přírodním prostředkem proti mšicím a košenila.

Proti plísňovým onemocněním je jedlá soda velmi užitečná pro rozpuštění ve vodě a odpařování na rostlinách. Dalším široce používaným přírodním insekticidem je prášek pyrethrum, který pomáhá bojovat proti ovocným muškám a komárům.