Orchideje, chcete jim zaručit rychlý a zdravý růst? Zde je tajemství školkařů. S touto technikou bude vaše rostlina vypadat nádherně po celá léta.

Jak zajistit rychlý a zdravý růst orchidejí rychle

Pokud chcete oživit a rychle pěstovat své orchideje, musíte tuto metodu uvést do praxe. Zde je tajemství expertních zelených palců. Stačí to udělat, abyste své rostlině dali nový život.

Jak se starat o orchidej

Krásná rostlina s jasnými a jasnými barvami, orchidej patří do rodiny jednoděložných, která zahrnuje více než 25 000 druhů. Morfologie této rostliny je poměrně různorodá.

V závislosti na tom, zda se jedná o konkrétní druh nebo konkrétní hybrid, může mít orchidej různé velikosti a hmotnosti, stejně jako její květy mohou být více či méně velké. V každém případě tato rostlina obvykle nepřesahuje 20 cm.

Orchidea

Dokonce i jeho vůně může být charakteristická, v některých případech příjemná a v jiných odpudivá: například druh Bulbophyllum je jedním z těch, které vydávají skutečně nesnesitelný zápach.

I když jsou epifytické rostliny (to znamená, že působí jako podpora pro jiné rostliny), bylinné a celoroční, někdy mohou být také horolezci. Takže nebuďte překvapeni, když najdete orchidej zkroucenou kolem kmene. Obvykle dávají přednost skalnatým půdám, ale také dobře žijí v semi-vodním prostředí.

Jak se starat o tuto rostlinu? Není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Často, ve skutečnosti, orchidej má tendenci chřadnout, jeho kořeny hnijí a květiny nekvetou.

Abyste se vyhnuli těmto problémům, měli byste věnovat zvláštní pozornost zavlažování. Rada zkušených školkařů je zalévat tuto rostlinu alespoň jednou týdně, protože pokud je pravda, ženese sucho, je stejně tak pravda, že nepřežije ve zvláště vlhkém prostředí.

V některých případech je to však absence správných živin, která brání vaší orchideji přežít. Dnes chceme odhalit tajemství silné a zdravé rostliny. Stačí tuto techniku uvést do praxe.

Orchideje, tajemství rychlého a zdravého růstu

Chcete-li růst silný a zdravý, orchideje potřebují specifické klima, správné zavlažování, dobré osvětlení a samozřejmě vhodné teploty. Ale to není všechno.

Někdy jsou to živiny, které dělají rozdíl. Pokud vidíte, že vaše rostlina se snaží růst a kvést, pravděpodobně potřebuje hnojení. Dnes vás chceme naučit, jak vyrobit silné hnojivo vlastníma rukama pomocí jednoduše přírodní složky.

Ujišťujeme vás, že s touto technikou, kterou také přijaly zelené palce a nejzkušenější  školkaři, můžete zaručit zdravý a rychlý růst vašich orchidejí. Vše, co potřebujete, je brambor! Ano, tato hlíza je přirozeným zdrojem vitamínů a minerálů. Potřebujete pouze 20 gramů brambor a 500 ml vody.

Nalijte vše do mixéru a získaný roztok napněte do rozprašovače nebo odstupňované nádoby. Pak s touto kapalinou začněte navlhčovat kořeny a listy vašich orchidejí. Použijte své přírodní hnojivo dvakrát měsíčně – vaše rostlina se znovu narodí a dokonce i v krátkém čase!

Přírodní hnojivo vyrobené z brambor

Brambory jsou nepoživatelnou složkou pro zdraví rostlin. Hodí se nejen buničina, ale i slupka. Podporuje klíčení semen a urychluje plodnost v případě ovocných rostlin.

Tato hlíza je ideální pro přirozenou stimulaci dobrých bakterií půdy, které zaručují výživu a ochranu rostlin. Kromě toho brambory také udržují různé škůdce a hmyz mimo orchideje, které mohou poškodit listy. Tak proč nevyužít všechny tyto vlastnosti? Dáte svým rostlinám nový život.