Chcete-li odvrátit škůdce, můžete vytvořit přírodní a levný insekticid přímo doma. Podívejme se jak.

domácí insekticid

Domácí insekticid je strategie, která vám nejen ušetří peníze, ale bude také bezpečná v případě, že máte děti nebo domácí zvířata.

Domácí insekticid: k čemu to je

Přírodní a netoxický: Domácí sprejový insekticid by mohl být účinný při odhánění různých druhů hmyzu. Koneckonců, jakmile se léto vrátí, hmyz je připraven napadnout zahradu a bohužel i terasy a domy. Nákup chemických insekticidů však není vždy dobrý nápad. Ve skutečnosti by mohly poškodit zdraví lidí a zahrady.

Naštěstí to může být napraveno vytvořením přírodního, netoxického sprejového insekticidu, který všichni škůdci nenávidí. Tento domácí sprej je velmi snadný. Vše, co potřebujete, jsou esenciální oleje. Může být použit přímo na rostlinách, například na těch, které jsou napadeny mšicemi. Podívejme se, jak ji připravit.

Přírodní insekticid

Co používat

Nyní přejdeme k přípravě tohoto přírodního insekticidu. Budete potřebovat 500 ml vody, 500 ml čarodějnice (kterou najdete v bylinné medicíně), 10 kapek esenciálních olejů z máty klasnaté a máty peprné (pro mravence). Pak budete potřebovat vaporizér, nejlépe ze skla. První věc, kterou musíte udělat, je naplnit postřikovač půl litrem vody. Pak přidejte čarodějnici. Přidejte 5 kapek každého esenciálního oleje. Směs dobře protřepejte a pokračujte postřikem přímo na rostliny. Uvidíte, že hmyz, jako mravenci, okamžitě uteče.

Tento domácí sprej je proto přizpůsobivý jakémukoli druhu parazita. Ve skutečnosti, proti jakémukoli hmyzu, existuje účinná směs esenciálních olejů. Stačí změnit esenciální oleje z výše uvedeného receptu. Například proti mšicím jsou esenciální oleje, které mají být použity, jsou: cedr, fenykl, máta klasnatá, máta peprná. Proti broukům: máta peprná a tymián.

Esenciální oleje

Pokud blechy postihují, používáte mátu peprnou, citronovou trávu, mátu klasnatou, levanduli. Jsou mouchy vaší starostí? Použijte levanduli, mátu peprnou, rozmarýn, šalvěj. Proti hrudníku smíchejte pačuli a mátu klasnatou. Cedr, máta peprná, máta klasnatá jsou užitečné proti vši

Nyní přicházíme k hmyzu, který nás v létě nejvíce trápí: komáři, které lze čelit levandulí a citronovou trávou. Můry netolerují cedr, fenykl, levandule, máta peprná, máta. Máta klasnatá a máta peprná mohou působit proti psylliodům. Šneci netolerují esenciální oleje z cedru, fenyklu, borovice. Pro hlemýždi: cedr, borovice, pačuli místo proti pavoukům: máta peprná a máta klasnatá. Konečně, klíšťata mohou být kontrována levandulí, citronovou trávou, šalvějí a tymiánem.

Esenciální oleje lze nalézt v bylinné medicíně, a to i v baleních, která obsahují různé oleje.