Pokud si všimnete tohoto problému, pravděpodobně děláte jednu z těchto chyb.

 

Nefritový strom je vysoce ceněný a obyčejný sukulent. Ve skutečnosti, je také snadné pěstovat, je to rostlina, která se často nachází v domácnostech.

Vyznačuje se malými kulatými a hustými listy; Nicméně, právě tyto, mohou vykazovat příznaky onemocnění nebo problémů, když se změní na hnědou.

Podívejme se tedy, jaké mohou být příčiny a možné opravné prostředky.

  1. Příliš mnoho vody: nefritový strom nepotřebuje hodně vody, jak se to děje obecně pro všechny sukulenty. Příliš časté a hojné zalévání může způsobit hnilobu kořenů a v důsledku toho listy mají tendenci ztmavnout.
  2. Hnojivo: neměli byste používat příliš mnoho nebo příliš často. V případě nefritového stromu to vlastně ani nemusí být zásadní. Pokud však chcete rychlejší růst, můžete použít přírodní hnojiva, jako je kávová sedlina.
  3. Hrnec: nádoba, ve které je umístěna rostlina, také hraje zásadní roli v jejím růstu. Pokud je příliš malý, může způsobit nadměrný stres rostliny, která způsobuje, že listy zhnědnou. Pokud si všimnete, že nefritový strom roste rychle, přesuňte jej do většího hrnce, abyste poskytli potřebný prostor kořenům.
  4. Teplota: Příliš vysoké teploty nejsou pro rostlinu dobré. Pokud si všimnete, že listy ztmavnou v důsledku přímého a nadměrného světla, ukryjte je v chladnějším a stinnějším prostoru.
  5. Nemoci: Pokud má hnědé listy, nefritový strom může padnout za oběť škůdcům, jako jsou mšice a mealybug. Můžete použít přírodní pesticidy.