Pokud si všimnete tohoto detailu na listech, mohou to být důvody.

 

Rostlina pavouka je velmi běžná rostlina i v bytě, protože se snadno pěstuje, známá především svými dlouhými špičatými listy.

Jedním z nejčastějších problémů je, když špičky listů začnou vysychat a následně zhnědnou. K tomu může dojít z několika důvodů.

Podívejme se, jaké jsou a jak je napravit.

  1. Stres: pokud jste právě zakoupili pavoučí rostlinu nebo jste drasticky změnili prostředí, ve kterém je umístěna, může být rostlina ovlivněna. V těchto případech je to přirozený proces, po několika dnech adaptace se rostlina uzdraví sama.
  2. Voda: Pokud jde o podávání vody pavoukovi, je nezbytné najít správnou rovnováhu. Příliš mnoho vody nebo příliš málo může podkopat zdraví. Z tohoto důvodu je důležité zvolit drenážní půdu a dávat vodu pouze tehdy, když zjistíte, že půda je zcela suchá.
  3. Fluorid: je to složka, která se velmi často vyskytuje ve vodě z vodovodu a která není vhodná pro pavoučí rostlinu. Z tohoto důvodu, v zavlažování, preferovat destilovanou vodu.
  4. Teplota: pavoučí rostlina je rostlina, která se velmi snadno přizpůsobuje interiéru a její ideální teplota je mezi 20-30 stupni. Když teploty stoupají, například v létě, listy rostliny pavouka začnou vysychat. V takových případech přesuňte rostlinu na světlé místo, ale mimo přímé sluneční světlo. Také pravidelně stříkejte vodu na listy, abyste je udrželi hydratované.
  5. Hnojiva: Hnojiva jsou prospěšná pro rostliny, protože poskytují základní živiny. V případě rostliny pavouka však nepotřebujete vysoké dávky: preferujte organická a přírodní hnojiva, která mají být poskytována jednou za 3 měsíce.