Už nebudete házet melounové slupky, pokud si přečtete, jak je znovu použít: tímto způsobem mají hodnotu zlata. Proto byste je už neměli vyhazovat do koše.

Jak znovu použít melounové slupky

Věděli jste, že melounové slupky se mohou také hodit? Nevěříte nám? Pak si přečtěte naše tipy. Ukážeme vám, jak je inteligentně znovu použít. Zde je několik příkladů, jak přeměnit odpad na užitečné věci.

Inteligentní opětovné využití domovního odpadu

Je opravdu možné inteligentně znovu využít vše, co máme doma nebo kolem sebe? Odpověď na tuto otázku je ano, nebo alespoň téměř vše lze recyklovat.

Nikdy nic nevyhazujte. Dokonce i to, co si myslíte, že je zbytečné nebo zničené, může získat nový život. Věděli jste například, že plastové lahve se mohou stát pěknými držáky na kancelářská pera? Nebo můžete udělat závěsné hrnce a ozdobitje horolezeckými rostlinami.

Závěsné sklenice s plastovými lahvemi

Dokonce i brčka, ta, která používáme k pití, se mohou proměnit v něco užitečného. S nimi můžete například vytvořit barevnou a nápaditou vázu. Nemluvě o ponožkách a propíchnutých svetrech. Mohli byste nejen přemýšlet o jejich záplatování, ale také dát život loutkám nebo loutkám, které jistě zabaví ty nejmenší.

Dokonce i některé produkty, které máme v kuchyni nebo jídlo, se mohou hodit při různých příležitostech. Například vaječné skořápky jsou vynikajícím hnojivem. Nakrájejte je nebo je nakrájejte na mnoho malých kousků a rozložte je na půdu vašich rostlin: uvidíte, že vaše zelené šperky porostou zdravé a silné.

Tuto techniku můžete také použít k dosažení zrychleného plodu. Když už mluvíme o potravinách, dnes vám chceme vysvětlit, proč byste neměli házet melounové slupky. Zde je několik chytrých nápadů, které vás nechají beze slov.

Už nebudete házet melounové slupky, pokud se je naučíte znovu používat tímto způsobem

Co byste mohli dělat s melounovými slupkami? Mohou se opravdu hodit? Odpověď na tyto otázky je ano. Ti nejkreativnější se mohou bavit tím, že dávají průchod své fantazii tím, že vytvoří ovocné koše, které budou vystaveny na stole pro zvláštní příležitost.

Tvorba s melounovou slupkou

Ale dnes s vámi chceme podrobně mluvit o specifických vlastnostech melounových slupek, které vám pomohou vyřešit některé zdravotní problémy nebo kožní skvrny.

Věděli jste například, že meloun je ovoce bohaté na vlákninu a minerální soli? S jeho kůrou můžete udělat džem nebo smoothie nebo rošt, abyste využili všech svých ctností. Peeling také obsahuje mnoho silných antioxidantů, jako je lykopen.

Můžete třít kůru tohoto ovoce na kůži nebo obličej, aby se vyplňující účinek na epidermis proti předčasnému stárnutí. Kromě toho mají melounové slupky ochranný účinek proti slunečnímu záření.

Pokud jsme vám řekli, že také pomáhají zmírnit bolest spálení sluncem, věříte tomu? Můžete je použít místo mléka po opalování, pokud tento produkt nemáte. Výsledky jsou okamžité, efektivní a zaručené.

Melounové slupky pro spálení sluncem

Pokud používáte melounové slupky ke zmírnění nepohodlí spálení sluncem, uvidíte, že za méně než 10 sekund bude problém vyřešen. To vše díky vitamínům obsaženým v kůře, které pomáhají epidermis rychle obnovit a regenerovat.

Kůže vodních melounů také obsahují aminokyselinu, L-citrulin, který působí na srdce a chrání kardiovaskulární systém. Kromě toho jsou ideální pro ty, kteří trpí hypertenzí, ve skutečnosti snižují krevní tlak. Pokud máte problémy s nespavostí nebo pokud je váš spánek narušen, měli byste konzumovat melounovou kůru tím, že si uděláte bylinný čaj nebo smoothie.

Kůra je bohatá na uhlíkaté polysacharidy, které působí proti nespavosti, úzkosti a stresu. Pokud trpíte svalovými poruchami, melounové peelingy vám mohou pomoci vyhnout se zhoršení svalové atrofie.

S nimi můžete také vytvořit přírodní kompost k hnojení rostlin, nebo je můžete použít jako potravu pro vaše hospodářská zvířata, jako jsou prasata, králíci nebo kuřata, která je milují. Dejte si pozor pouze na psy, protože toto jídlo je pro ně toxické. Vzhledem k tomu, na kolik věcí lze použít melounové slupky? Nyní, když jste objevili všechny tyto vlastnosti, jsme si jisti, že je už nevyhodíte.