Bordeaux canelés, jaká tradice! Komu se někdy nesbíhaly sliny nad tímto elegantním pečivem s dobrou chutí rumu, vanilky a slazeného mléka? A především, kdo si je nikdy nechtěl zkusit uvařit sám, aby je mohl ochutnat ještě tentýž den vlažné a druhý den vychlazené. Tento recept na mini cannelé vám umožní udělat jen jedno sousto těchto mini dortíků soustředěných v obžerství, tak se nebojte a pusťte se do toho!

OZNÁMENÍ

Objevte autentický recept na Mini-cannelé z Bordeaux, dokonalé a vynikající delikatesy z Akvitánie k čaji nebo kávě.

Doba přípravy        : 15 minut
Doba vaření                  : 75 minut

Ingredience:

50 cl mléka
1 špetka soli
2 celá vejce 2
žloutky
1/2 vanilkového lusku
1 lžíce rumu
100 g mouky
250 g moučkového cukru
50 g másla (+ 50 g na vymazání formiček)

příprava:

Svařte mléko s vanilkou a máslem.

Během této doby smíchejte mouku, cukr, poté zapracujte všechna vejce najednou a zalijte vroucím mlékem.

Jemně promíchejte, abyste získali tekuté těsto jako na palačinky, nechte vychladnout a poté přidejte rum. Dejte na jednu hodinu do lednice.

Troubu předehřejte na termostat 8 (240°C) s plechem, na kterém se budou cannelé péct (pokud používáte silikonovou formu, nastavte troubu na max. 220°C (termostat 6-7).

Dobře vychlazené těsto nalijte do dobře vymazaných formiček a naplňte je jen do poloviny; rychle, umístěte cannelé na plech vyhřáté trouby na 240 °C na 12 minut (20 minut na 220 °C se silikonovou formou), poté snižte termostat na 6 (180 °C) a pokračujte ve vaření 1 hodinu: cannelé musí mít hnědou kůrku a velmi měkký vnitřek.

Vybalte ještě horké.

poznámky:

Nejchoulostivějším bodem je vaření: nezapomeňte bohatě vymazat formy máslem. V případě potřeby nechte v lednici ztuhnout první vrstvu másla a začněte znovu. Pokud se barví příliš rychle, snižte troubu na termostat 5 (150°C). Pro úspěch tohoto receptu je nezbytné mít formičky na cannelé… Dají se koupit ve specializovaných prodejnách.