Věděli jste, že existuje asijské tajemství, aby orchidej svěží a oživila ji? Brzy se narodí mladé listy a kořeny, z toho se skládá!

Orchidej v láhvi

Existuje asijské tajemství oživení orchideje, když je suchá nebo se chystá zemřít. V krátké době bude rostlina produkovat kořeny a mladé listy a stane se svěží. Nejen to, bude také produkovat spoustu květin a můžete vyzdobit dům a exteriéry nejlepším možným způsobem. To je to asijské tajemství!

Kořeny orchideje jsou suché nebo shnilé

Hlavním důvodem, proč mohou být kořeny orchideje suché, je absence výživy, ale když jsou shnilé, důvodem je nepochybně nesprávné zavlažování. Ve skutečnosti, pokud jsou orchideje nadměrně mokré, kořeny nemohou vyschnout, takže je nutné přijmout opatření.

Orchidea

Rostlina musí být zkontrolována a kořeny, které nejsou dobré, musí být odstraněny jejich řezáním. Kromě toho musí být uchováván na suchém, ale vlhkém místě, aby nedošlo k vysušení. Pokud jsou kořeny shnilé, plísňové infekce mohou napadnout rostliny a vstoupit do tkání vodou. Proliferace hub může způsobit kořenovou hnilobu právě v důsledku stagnace vody.

Orchideje by proto měly být po odříznutí shnilých kořenů dezinfikovány a ošetřeny, aby se obnovila jejich síla a vitalita. Správná léčba může léčit všechny léze a odvrátit škůdce a houby, které napadly rostlinu.

Česnek pro orchideje

Česnek může mít neuvěřitelné účinky na orchideje a zajistit jejich bujný růst. Především česnek dokáže dezinfikovat rostliny lépe než jakákoli jiná složka. Jak je známo, orchideje mohou přestat kvést, když jsou napadeny škůdci a chorobami.

Pro zajištění dlouhé životnosti orchidejí je nutné je krmit česnekem, orientálním prostředkem schopným účinně působit proti škůdcům. Pokud se orchidej používá správným způsobem, bude opět produkovat mladé květy a listy a bude se bujně vyvíjet.

Česnek je bohatý na vitamíny a má vynikající vlastnosti jak pro lidi, tak pro rostliny. Příprava česnekového roztoku asijskou metodou je nepochybně nejlepší volbou pro získání orchidejí během několika měsíců dobře vyvinutých, bohatých na listy as prvními květy.

Rostliny by měly být napojeny  česnekovým roztokem, ale je nutné zkontrolovat, zda je půda suchá. Zde je návod, jak udržet rostlinu suchou a zároveň vlhkou, mít listy a květy ve velmi krátkém čase!

Orchidea

Asijské tajemství oživení orchideje

Asijské tajemství oživení orchideje, když je téměř suché a zvadlé, je jednoduché, zde je návod:

  • Důkladně umyjte kořeny;
  • Rozdrťte v maltě stroužek česneku s celou kůrou;
  • Vložte drcený česnek do nádoby a přidejte půl litru vody;
  • Smíchejte a napněte vodu se sítkem;
  • Namočte bavlněnou podložku a dezinfikujte orchideje.

V tomto okamžiku vložte orchidej do sklenice, naplňte ji získaným roztokem a nechte ji působit 20 minut. Po uplynutí doby vyjměte orchidej s kořenem ze skla a vložte ji do jiného, aby se nechala uschnout.

Když je kořen zcela suchý, nakrájejte plastovou láhev a položte část víčka vzhůru nohama dovnitř, po které přilepte kořen dovnitř. Naplňte plastovou láhev, dokud nezakryje dno, a nedotýkejte se kořene orchideje. Tímto způsobem briar vždy zachová vlhkost nezbytnou k růstu a vývoji zdravým způsobem a nehnije.

Umístěte láhev s kořenem na chladné, suché místo a postříkejte česnekovým roztokem každé 2 dny. Po měsíci bude orchidej vyvíjet zdravé a silné kořeny. Zalévejte rostlinu často, abyste ji udrželi vlhkou, a uvidíte, že bude rychle růst a vyvíjet i mladé a zdravé listy.