Nejen na zahradě, ale levanduli lze pěstovat i na balkoně domu. Pojďme zjistit, jaké jsou triky, aby rostla zdravě a bujně.

Zkrášlení balkonu  rostlinami  je výborným řešením ,  aby byl barevný a voňavý i v  zimě . Malé keříky jsou nepostradatelnými prvky, které zprostředkovávají klid a umožňují nám zařídit  si  za málo peněz .

Můžeme si vybrat z nepřeberného množství rostlin, ale je nezbytné kupovat ty, které se dokonale hodí ke klimatu místa, kde žijeme. Jsou například takové, které stěží přežívají tuhé zimy a jiné, které naopak nesnášejí horko a přímé sluneční paprsky.

Zkrášlení balkonu rostlinami je výborným řešením, jak jej zpestřit

Existují ale i malé keříčky  , které odolají všemu  a navíc jsou nenáročné na pěstování. Ideální pro ty, kteří mají málo času nebo nemají zelený palec.

Chcete pěstovat levanduli na balkóně? Podívejme se, jak to udělat v několika jednoduchých krocích

Mezi rostlinami, které můžeme pěstovat na balkoně, je především jedna, která má nádhernou barvu a svěží a vytrvalou vůni.

Promluvme si o jedné z nejoblíbenějších květin všech dob:  levanduli . Tuto rostlinu lze  pěstovat  na zahradě, ale také  v květináči  , aby balkón vašeho domova oživil.

Květy  levandule  mají typickou modrofialovou barvu  a uvolňují omamnou  a nepřetržitou  vůni . Velmi oblíbené jsou také kbelíky, které nejen zbaví zápachu skříněk a zásuvek, ale také ochrání prádlo před hmyzem.

Levandule je rustikální a  velmi odolná rostlina . Ve skutečnosti  se nebojí ani horka, ani zimy . Přestože roste bujně, když je umístěn na slunných místech.

Jak se starat o levanduli

Pro domácí pěstování je potřeba mít dost velké terakotové květináče, protože levandule se rozvíjí do délky. Tento materiál také chrání rostlinu před mrazem. Reprodukce řízkováním  je nejbezpečnější metodou výsadby.  Větvičky musíte  jednoduše zakopat a jít hluboko asi deset centimetrů.

Promluvme si o jedné z nejoceňovanějších květin vůbec – levanduli

Levandule je velmi odolná, ale pozor na přemokření. V chladném období postačí deště, zatímco v létě musí být půda mezi jednou a druhou zálivkou suchá.

Výsadba řízkováním může zpočátku probíhat i na malém semeništi. Před přesazením počkejte, až dosáhne výšky asi 7 centimetrů.

Chcete pěstovat levanduli na balkóně? Pravidelně likvidujeme plevel. Také  organický  hnůj nebo jiné hnojivo  pomůže  rostlině  růst bujně a zdravě . Použijme jeden bohatý na dusík, fosfor a draslík. Dále kontrolujeme, že PH půdy, které musí být mezi 6 a 8.

 Levanduli  můžeme pěstovat i ze semínek . Stačí je zahrabat a počkat, až se objeví první rostlinky.

Mšice a škůdci

Levandule se nebojí ani mšic, ani parazitů. Jeho vůně odhání  tento malý nebezpečný  hmyz  . Nejen to, je to také jeden z přírodních repelentů par excellence. Květiny jsou ideální pro ochranu před komáry a jiným otravným hmyzem.