Pokud máte rádi květiny, rostliny a máte krásnou zahradu, v tomto průvodci půjdeme do hortenzií, jedné z nejkrásnějších a nejočekávanějších květin jara a léta. Hortenzie jsou keře, které rostou poměrně snadno. Je důležité vědět, že je to rostlina, která preferuje stín nebo málo slunných oblastí k životu, tedy oblasti, kde nedostávají přímé sluneční světlo. Světlo, ano, ne plné slunce, protože spálí své listy a zabrání kvetení nebo rychle vyschne květiny.

Teplota, při které hortenzie rostou a vyvíjejí se, je široká. V každém případě je důležité vyhnout se jejich vystavení teplotám pod -5 ° C a nad 30 ° C. Extrémní teploty způsobí, že zmrznou nebo spálí a v důsledku toho nebudou kvést.

Je velmi důležité, aby, jak jsme již řekli, měli přirozené světlo, nejlépe v tlumeném světle.

Jak zasadit hortenzie do květináčů, to je to, co potřebujete

Hortenzie v květináčích

 

 

Nezapomeňte, že hortenzie jsou keře. To znamená velký růst, ve skutečnosti mohou dosáhnout výšky až 3 metry. Chcete-li pěstovat hortenzie, důležitým tipem je zasadit je do květináčů o průměru nejméně 30 centimetrů nebo typických dlouhých květináčů (minimálně asi 60 x 25 cm).

Hortenzie vyvíjejí mnoho kořenů a vyžadují hodně vody, takže menší hrnec bude nepohodlný. Při jejich výsadbě udělejte díru ve velmi široké půdě, vložte rostlinu do hrnce a naplňte ji na polovinu substrátem. Voda tak, aby půda byla kompaktní, pak ji naplňte substrátem na vrchol. Opět voda. Pokud se při prvním zavlažování substrát zhutní a ztratí určitou úroveň, doporučuje se přidat trochu více substrátu, aby se zakryly vzpurné kořeny, které se mohly vytvořit.

Zalévání hortenzie, jak to udělat správně

Hortenzie

Stejně důležité jako světelné podmínky, nebo více, je potřeba zalévat hortenzie. Tato rostlina vyžaduje hodně vody.

  • Zalévání na jaře av létě by mělo být prakticky denně. Cílem je udržet substrát vlhký.
  • Preferovanou vodou hortenzie je dešťová voda. Při nepřítomnosti dešťové vody se doporučuje destilovaná voda. Voda z vodovodu, zejména ty nejvápenatější, není příliš dobrá, protože může způsobit nedostatek železa v substrátu a následné žloutnutí listů.
  • Chcete-li zalévat hortenzie, nejlepší čas je brzy ráno nebo pozdě odpoledne (nebo večer). Stručně řečeno, když slunce nebije tvrdě, protože odpařování vody může způsobit popáleniny listí.
  • Čas od času je vhodné stříkat vodu na listy hortenzie, aby byla zajištěna vlhkost. V každém případě by mělo být provedeno, když slunce klesá tak, aby jeho paprsky nevytvářely zrcadlový efekt, který spaluje listy rostliny.

Žluté listy hortenzie, je důležité použít specifické hnojivo

Žluté listy hortenzie

Vzhledem k tomu, že hortenzie musí být pravidelně zavlažovány, způsobí to ředění živin v substrátu, to znamená, že musíme pravidelně přidávat živiny do substrátu. Nejvhodnější hnojiva jsou specifická pro hortenzie, ale můžete také použít hnojivo s pomalým uvolňováním. V každém případě, pokud listy zbarví žlutě, zejména nové, bude to kvůli nedostatku železa, proto je vhodné okamžitě aplikovat chelát železa.

Jak prořezávat hortenzie, aby měly bohaté kvetení

Prořezávání hortenzie

Prořezávání hortenzií každý rok je nezbytné pro to, aby naše rostlina byla zdravá a pokračovala v květu každý rok. Prořezávání hortenzií by mělo být prováděno ihned po zimě, aby se zabránilo poškození rostliny mrazem. Řezání prořezávání je jako malá infikovaná rána na rostlině a mráz je může poškodit.

Pro provádění prořezávání je nezbytné rozlišovat typy větví. V závislosti na typu větve budou muset být řezány nebo ne a budou řezány tak či onak. V každém případě by měly být větve řezány pod úhlem 45 °. Kvetoucí větve před rokem by měly být sníženy o třetinu, pár centimetrů nad některými pupeny. Pokud jde o květiny, které vysychají, naše rada je snížit je, jakmile uschnou, aby rostlina zbytečně neztrácela sílu.

Přátelévyrostli v posledním roce nejsou dotčeni! To je velmi důležité, protože mladé větve, které nedaly květiny, s největší pravděpodobností povedou k novým květinám na Nový rok. Je také vhodné řezat staré větve, které jsou staré 3 nebo 4 roky, aby rostlina neztratila sílu. Z tohoto důvodu doporučujeme prořezat 50% těchto větví.

Po každoročním prořezávání je důležité hnojit půdu tak, aby období růstu začínalo plnou směsí živin.