Mnoho lidí dává na rostliny lžičku jedlé sody. Výhody jsou různé, včetně vyhýbání se některým nemocem. Objevujeme je všechny.

Jedlá soda se používá na rostliny, protože může pomoci regulovat pH půdy. Může také zlepšit dostupnost živin pro kořeny rostlin. Tento bílý prášek také působí jako odstrašující prostředek pro některý škodlivý hmyz a houby. Stává se tak levným řešením, jak předejít různým problémům rostlin.

Ihned dejte na rostliny jedlou sodu a uvidíte

Použití jedlé sody na rostliny má několik výhod. První je, že  pomáhá regulovat pH půdy . Ve skutečnosti je známá svou schopností zvyšovat pH půdy, čímž je zásaditější a podporuje dostupnost základních živin pro rostliny.

Jako ochrana proti hmyzu se osvědčuje i nanášení jedlé sody na rostliny  . Ve skutečnosti působí jako repelent pro některý škodlivý hmyz, který může poškodit rostliny. Jedlá soda vytváří pro tyto škůdce nehostinné prostředí, zabraňuje jejich přemnožení a poškození rostlin.

Okamžitě naneste na rostliny trochu jedlé sody, abyste získali třetí výhodu: lze ji použít jako fungicid. Používá se k prevenci šíření houbových chorob na rostlinách . Jedlá soda zabíjí nepřátelské houby tím, že mění pH půdy a vytváří prostředí nepřátelské k jejich přežití.

Nevýhody použití bikarbonátu na rostliny

Množství hydrogenuhličitanu podávaného rostlinám musí být dobře regulováno, jinak dojde k negativním účinkům. Například nadměrné používání jedlé sody může způsobit, že půda bude příliš alkalická a bude pro rostliny obtížné absorbovat živiny, které potřebují. Také jedlá soda může být škodlivá pro některé rostliny, které preferují kyselejší prostředí.

Obecně, aby se zabránilo houbovým onemocněním,  10 g, asi 2 polévkové lžíce, hydrogenuhličitanu sodného se rozpustí v litru vody . Vše dejte do rozprašovače a rostlinu jemně postříkejte. K použití ráno a v žádném případě ne při vysokých teplotách.

Jak hnojit rostliny, aby byly silné

Pro zlepšení zdraví rostlin máme kromě bikarbonátu k dispozici i některá řešení pro  zahradu , jako je  kompost . Jedná se o přírodní zdroj rostlinných živin a lze jej použít jako organické hnojivo. Kompost obsahuje dusík, fosfor, draslík a další prvky nezbytné pro růst rostlin.

 Ke krmení rostlin lze použít organická hnojiva, jako je  hnůj, kostní moučka, sušená krev . Tato hnojiva poskytují vyvážený zdroj živin nezbytných pro zdravý růst rostlin.

Některé rostliny, jako je  hořčice , jetel a žito, lze také použít k vytvoření organického hnojiva. Tato hnojiva s repelentním účinkem jedlé sody mohou pomoci zlepšit zdraví půdy. Mohou poskytnout vyvážený zdroj základních živin pro růst rostlin.