Chcete oživit své rostliny, ale nechcete kupovat drahé konkrétní produkty, protože máte doma málo rostlin? Někdy ve skutečnosti stačí velmi málo ingrediencí, aby naše rostliny opět vzkvétaly. Velké spokojenosti lze dosáhnout tím, co najdete v… kuchyni!

 

Snaží se vaše rostliny prosperovat? Zde je návod, jak je můžete oživit pomocí několika jednoduchých ingrediencí. Často se zblázníme, když hledáme drahé produkty ze supermarketů, které bychom mohli použít, když se skutečné tajemství skrývá přímo mezi policemi naší kuchyně. Trochu cukru a skořice? Pojďme se společně podívat, jak je co nejlépe využít.

Cukr

Pokud si všimneme našich rostlin nudných a bez světla, nasypeme na zem špetku bílého cukru. Tuto akci praktikujeme pouze jednou za měsíc a všimneme si, že stonek i listy porostou mnohem zdravěji a robustněji.

Skořice

Možná to ne každý ví, ale skořice je pro rostliny velmi silné antifungální, fungicidní a antibakteriální činidlo. Chcete-li co nejlépe využít jeho potenciál, stačí vzít jen čajovou lžičku a rozložit ji na půdu. Tímto způsobem se plísně a další choroby udrží v dostatečné vzdálenosti od našich rostlin.

Zelený čaj

Dalším silným přírodním hnojivem, které můžeme získat z našich kuchyňských zbytků, je bezpochyby použitý čajový filtr. Tyto sáčky po použití nevyhazujte přímo do organického odpadu. Na chvíli se zastavíme a necháme ještě trochu vylouhovat ve velkém množství vody. Poté vše přemístíme do postřikové nádoby a nastříkáme tekutinu na půdu. Tímto způsobem energizující a povzbuzující vzpruha pro naše rostliny přinese neuvěřitelné ovoce.

Cibulová slupka

Neuvěřitelné říct, že? Přesto ve slupce cibule sídlí silný repelent, který udrží houby a další hmyz na uzdě. Vezmeme cibuli a odstraníme slupku, aniž bychom vzali i část zeleniny. Necháme louhovat ve vroucí vodě alespoň dvě hodiny. Poté vše po přefiltrování přendáme do postřikové nádoby a naše fungicidní kapalina pro naše rostliny je hotová. Můžeme ho použít na jakoukoli rostlinu, kterou máme doma bez rozdílu.