Pět tipů, jak se postarat o vaši vánoční hvězdu a připravit ji na svátky.

Poinsettia, lépe známá jako “Poinsettia“, je perfektní rostlina pro tuto sezónu, protože její charakteristické červené květy přispívají k vánoční atmosféře.

Aby mohla růst zdravá, svěží a silná, potřebuje tato rostlina zvláštní péči o své vlastnosti.

Podívejme se tedy na 5 věcí, které je třeba vědět o péči o vánoční hvězdu.

  1. Voda: jedná se o rostlinu, která nemá rád vodu, takže se nedoporučuje dávat jí příliš mnoho: její kořeny by se mohly hnit. Zalévejte ji jednou týdně nebo s velmi malým množstvím vody každý druhý den. Lepší, když před podáním vody zkontrolujete půdu, abyste se ujistili, že ještě není příliš mokrá.
  2. Půda: stejně jako u mnoha jiných rostlin, základní věcí je dát Poinsettia půdu, která je velmi odvodňující (což proto upřednostňuje odtok přebytečné vody).
  3. Světlo a teplota: Poinsettia je rostlina, která miluje teplo (kolem 15/20 stupňů) a místo toho netoleruje přímé sluneční světlo. Proto je vhodné ji vystavit slunci jen několik hodin, a ne když je teplota příliš vysoká.
  4. Hnojivo: obohaťte půdu, ve které se nachází vaše vánoční hvězda, hnojivem, které preferujete, nejlépe kompostem nebo jinak ekologickým. Tímto způsobem můžete mít všechny živiny, které potřebujete. Doporučuje se přidat jednou měsíčně.
  5. Barva: Listy této rostliny jsou obvykle zelené. Chcete-li získat charakteristickou červenou barvu, která je odlišuje a činí je dokonalými pro vánoční svátky, paradoxně tato rostlina potřebuje temnotu. Ve skutečnosti, nedostatek světla způsobuje, chlorofyl jeho listů vzít na jeho krásné odstíny rumělky. Takže od října udržujte svou rostlinu ve tmě po dobu 14-16 hodin denně.