Jsou to všechno ingredience, které určitě máte doma a které můžete také použít pro zahradnictví.

Když chcete šířit rostlinu, jednou z nejběžnějších metod je získání řízků nebo více či méně velkých větviček, které pak mohou vyvinout nové kořeny.

Pro usnadnění procesu růstu existují chemické sloučeniny, které lze použít, ale stejný výsledek lze také získat s neobvyklými, ale účinnými domácími přísadami.

Podívejme se, co jsou zač a jak je používat.

  1. Jablečný ocet: smíchejte 5 kapek jablečného octa a půl sklenice vody, poté použijte tuto směs k namočení řezání a opětovnému nasazení v květináčích.
  2. Skořicový prášek: často se používá při vaření pro přípravu dezertů, toto koření má také příznivé vlastnosti pro rostliny. Zakryjte místo, kde jste řezali řezání skořice před umístěním do země.
  3. Med: přírodní sladidlo, ano, ale také užitečné v zahradě. Rozpusťte půl lžičky ve sklenici horké vody. Pak, jak bylo uvedeno výše, ponořte řez do získané směsi.
  4. Aloe vera: tato rostlina známá mnoha výhodami je také užitečná pro řízky. Získává svůj gel z listů, krájí je a škrábe obsah čajovou lžičkou. Pak jej použijte k namočení řezu do něj.
  5. Vypršela aspirin: pokud máte vypršený aspirin, nevyhazujte ho, některé z jeho složek mohou být užitečné pro rostliny. Nechte ji rozpustit ve sklenici vody a použijte ji s řezem, jak je popsáno v předchozích bodech.